Facebook Google+ Twitter

Ukraina: „żywy łańcuch" poparcia dla Wiktora Juszczenki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-12 16:24

Prawie 30 tysięcy osób wzięło udział na zachodniej Ukrainie w „żywym łańcuchu" poparcia dla Wiktora Juszczenki. Zdaniem politycznych przeciwników prezydenta, większość z uczestników to studenci i pracownicy urzędów państwowych.

Głównym organizatorem demonstracji była partia Wspólne Centrum, założona przez szefa sekretariatu Wiktora Juszczenki, Wiktora Bałohę. Jej głównym celem jest wspieranie prezydenta. Protest poparła także Nasza Ukraina. Uczestnicy, w większości emeryci i studenci trzymali hasła z napisami „Nie dla przewrotu" i „Hańba zdrajcom". Głównym celem demonstracji jest wyrażenie poparcia dla prezydenta i krytyka pod adresem premier. Tymczasem przedstawiciele Bloku Julii Tymoszenko na zachodniej Ukrainie twierdzą, że studentów, uczniów starszych klas oraz pracowników urzędów państwowych zmuszono do udziału w proteście.

Na Ukrainie od 10 dni trwa kryzys polityczny spowodowany walką Julii Tymoszenko z Wiktorem Juszczenką przed wyborami prezydenckimi w 2010 roku. Według ostatnich sondaży, premier może liczyć na poparcie co czwartego Ukraińca. Prawie takie samo ma Wiktor Janukowycz [24,6%]. Obecny prezydent ma szansę zdobyć prawie 7 procent [6,8%] głosów. Na zachodniej Ukrainie poparcie dla Wiktora Juszczenki i Julii Tymoszenko jest większe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.