Facebook Google+ Twitter

Ukraińcy na gościnnych, złodziejskich występach

Zarzuty kradzieży z włamaniem do samochodu usłyszeli dwaj obywatele Ukrainy. Jednego z nich po wskazaniu przez świadka zdarzenia zatrzymał przebywający w pobliżu patrol prewencji. Drugiego, Straż Graniczna, w chwili przekraczania granicy.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiDo włamania doszło we wtorek po południu. Sprawcy wytrychem pokonali zabezpieczenia zamka samochodu i z leżącej, na tylnym siedzeniu torebki, ukradli pieniądze.

Poczynania ich obserwowała kobieta, która zatrzymała nadjeżdżający radiowóz i poinformowała o włamaniu policjantów, wskazując jednocześnie sprawców.

Mundurowi w bezpośrednim pościgu zatrzymali jedną z tych osób. Przy zatrzymanym 33-letnim mężczyźnie ujawniono narzędzia służące do włamań.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu korzystając z pomocy Straży Granicznej szybko ustalili, kiedy i  / Fot. Archiwum Policjiz kim podejrzewany będzie przekraczał granicę i następnej nocy, na przejściu granicznym w Medyce, funkcjonariusze SG wyprowadzili Ukraińca z samochodu.

Obaj zatrzymani usłyszeli wczoraj zarzuty i znajdują się w policyjnym areszcie.

 / Fot. Archiwum KWP Lublin- Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności - uzupełnił rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska kom. Jarosław Janicki. - Zabronione przez prawo jest również posiadanie wytrychów.

Wcześniej policjanci Wydziału Kryminalnego KP w Terespolu zatrzymali 43-letniego Ukraińca, który działając razem z inną osobą, ukradł obywatelowi Białorusi 5,7 kg surowego bursztynu .

Do przestępstwa doszło podczas transakcji, której wartość opiewała na ponad 52 tys. zł. "Kupujący" zbiegli, zostawiając pokrzywdzonego bez pieniędzy i towaru.

43-latek usłyszał zarzuty kradzieży, do których się przyznał i wyraził wolę dobrowolnego poddania się karze uzgodnionej z prokuratorem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.