Facebook Google+ Twitter

Ukraińcy nie otrzymują wynagrodzenia za pracę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-26 17:52

Po raz pierwszy od dwóch lat na Ukrainie masowo nie wypłacane są pensje. Dotyczy to przede wszystkim wschodnich regionów kraju.

Po raz pierwszy od dwóch lat dług za niewypłacone pensje przekroczył miliard hrywien czyli 500 milionów złotych. Największe tempo wzrostu tego wskaźnika jest notowane na wschodzie kraju, w obwodach donieckim, ługańskim i charkowskim. Tam znajdują się zakłady przemysłu ciężkiego, które kryzys gospodarczy dotknął w największym stopniu. Robotnicy wysyłani są na przymusowe urlopy. Planowane są zwolnienia.

Rząd Julii Tymoszenko ma zamiar rozwijać projekty, które pozwolą zwiększyć na Ukrainie rynek zbytu dla hut stali i firm produkujących materiały budowlane. W walce z kryzysem mają też pomóc kredyty. Premier poinformowała, że Ukraina pożyczyła od Banku Światowego 3 miliardy dolarów, które mają pokryć deficyt budżetowy. Julia Tymoszenko powiedziała, że kredyt zaciągnięto na 30 lat, jego oprocentowanie wynosi 5 procent rocznie. "Pozwoli on na ustabilizowanie polityki budżetowej" - wyjaśniła Julia Tymoszenko.

Wcześniej Ukraina pożyczyła 16,4 miliarda dolarów od Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Oprocentowanie tego kredytu wynosi 4 procent rocznie. Termin spłaty wynosi 2 lata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.