Facebook Google+ Twitter

Ukraińcy pierwsi zbudowali stadion na Euro 2012

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-28 09:14

Jak dowiedziało się Polskie Radio, 14 września odbędzie się uroczyste otwarcie stadionu w Dniepropietrowsku. Będzie to pierwszy obiekt na Ukrainie i w całym Euro 2012 gotowy do przyjęcia finałów mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Na trybunach zasiądzie 31 tysięcy widzów, w tym prawie 300 w sektorze VIP. Budowa stadionu trwała od wiosny 2005 roku i została sfinansowana przez właściciela klubu piłkarskiego Dnipro, jednego z najbogatszych Ukraińców Ihora Kołomojskiego. Wartość inwestycji to 40 milionów Euro.

Po Dniepropietrowsku nowy stadion ma zostać oddany w Doniecku. Prawdopodobnie nastąpi to latem przyszłego roku. Jest to obiekt przeznaczony dla 50 tysięcy widzów, w kategoriach UEFA oceniany jako najwyższej klasy "Elite", dotychczas określanej jako "pięć gwiazdek".

W Kijowie trwa rozbiórka centrum handlowego przed Stadionem Olimpijskim oraz wstępne prace projektowe dotyczące jego modernizacji.

We Lwowie, jak poinformowała wczoraj agencja RBK, robotnicy przystąpili do działania na wyznaczonej przez władze miasta działce, gdzie ma powstać nowy stadion. W tym i przyszłym miesiącu mają zostać przeprowadzone pierwsze roboty ziemne, plac budowy ma zostać ogrodzony i doprowadzone tymczasowo woda i prąd.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.