Facebook Google+ Twitter

Ukraińcy są pesymistami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-26 21:38

Ukraińcy patrzą z pesymizmem w przyszłość - wynika z sondażu kijowskiego Instytutu imienia Razumkowa. Aż 85 procent badanych uważa, że sytuacja na Ukrainie rozwija się w złym kierunku.

Jedynie 3 procent jest przeciwnego zdania. Te wyniki są gorsze niż odpowiedzi na podobne pytanie rok temu.

Coraz gorzej oceniane są także postacie życia publicznego. Politykiem 2008 roku nazwano premier Julię Tymoszenko, popiera ją 17,8 procent badanych. Jest to prawie dwa razy mniej niż w zeszłym roku.
Na drugim miejscu znalazł się lider opozycji i przewodniczący Partii Regionów Wiktor Janukowycz. Ocena tego polityka także spadła - popiera go 10 procent ankietowanych.

Na tytuł „Politycznego rozczarowania roku" - zdaniem prawie połowy badanych -zasługuje Wiktor Juszczenko. Jego działania w pełni popiera jedynie 3 procent Ukraińców. Z sondażu wynika, że w najbliższych wyborach mógłby zdobyć jedynie 4,5 procent głosów.

Mimo tak negatywnej oceny sytuacji na Ukrainie, 57 procent jej obywateli - gdyby mogło wybrać kraj zamieszkania - zostałoby w tym państwie. 18 procent wybrałoby kraj Unii Europejskiej, a 16 procent - Rosję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.