Facebook Google+ Twitter

Ukraińcy są za przerwaniem operacji antyterrorystycznej

Sondaż przeprowadzony na zlecenie ukraińskiego tygodnika pokazuje, że społeczeństwo wyczerpane jest retoryką i reperkusjami wojny na wschodzie.

 / Fot. PAP57% ankietowanych na zlecenie centrum badań statystycznych "Monitoring socjalny" opowiedziało się za przerwaniem działań pacyfikacyjnych na południowym wschodzie kraju. Kontynuację operacji militarnej poparło zaś 34 % badanych.

- Na wschodzie kraju liczba oponentów kontynuacji działań zbrojnych była jeszcze wyższa, sięgając 77% - podaje ukraiński tygodnik „Дзеркало тижня” (Zwierciadło tygodnia), który udostępnił wyniki badań.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Bank Narodowy Ukrainy wprowadził wczoraj zakaz prowadzenia bankowych operacji dewizowych na rynku krajowym. Obce waluty napływające na konta osób fizycznych muszą być przeliczane na hrywny i wypłacane tylko w walucie krajowej. Spowodowało to poprawę kursów wymiennych (aprecjację). Ten bodziec będzie jednak zapewne działał w tym kierunku tylko tymczasowo. Zwiększenie zapasów walutowych banku centralnego nie może bowiem przesłonić ani galopującego wzrostu cen detalicznych ani szybkiego i nie ustającego wzrostu bezrobocia. Miary dopełniają paniczne zakupy konserw itp. rzeczy w całej wschodniej i środkowej części kraju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie dziwota. Hrywna straciła 75% do dolara. W Kijowie ceny żywności rosną. Ludzie wykupują wszystko na potęgę.

Ale nasi martwią się o kondycje rosyjskich rynków finansowych i czekają na załamanie rubla, jak na Godota.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.