Facebook Google+ Twitter

Ukraińscy menedżerowie w biurach pośrednictwa pracy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-25 13:35

W kijowskich biurach pośrednictwa pracy pojawili się zwolnieni wiceministrowie oraz menadżerowie. Jak czytamy w portalu Segodnia, szukają oni pracy na takich samych zasadach, co inni bezrobotni.

Wśród zarejestrowanych są wiceministrowie zdrowia i pracy, a także eksperci z sekretariatu prezydenta i Rady Najwyższej. Zatrudnienia szukają także funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa Ukrainy czy rozwiązanej Narodowej Agencji ds. Euro 2012. Stanowią około jednej trzeciej zarejestrowanych bezrobotnych.

Otrzymują oni zasiłek nie przekraczający 2800 hrywien, czyli 1000 złotych - tyle wynosi oficjalna średnia pensja w Kijowie. Pracownicy biur pośrednictwa podkreślają, że podobnie jak inni bezrobotni, menedżerowie i wiceministrowie, aby dostać zasiłek uczestniczą w pracach społecznych. Często zgadzają się także na propozycje zatrudnienia za o wiele mniejszą pensję niżdotychczasowa.

Oficjalnie w 4-milionowym Kijowie zarejestrowano 12,5 tysiąca bezrobotnych. Nieoficjalnie mówi się o liczbie prawie ośmiokrotnie wyższej.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.