Facebook Google+ Twitter

Ukraińscy zawodnicy chcieli uczcić ofiary zamieszek. MKOl nie wyraził zgody

Zawodnicy z Ukrainy podczas igrzysk chcieli nosić czarne opaski jako symbol żałoby. Jak podaje Ukraiński Komitet Olimpijski, MKOl odrzucił prośbę, ponieważ jest to niezgodne z przepisami.

Ukraińcy z czarnymi opaskami w Soczi? MKOI odmawia / Fot. By Elya (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], via Wikimedia CommoProśba Ukraińskich sportowców o możliwość noszenia czarnych opasek, by uczcić pamięć zabitych w trakcie starć na Ukrainie została odrzucona przez MKOl. Jak podaje rp.pl zawodnicy chcieli wyrazić smutek i współczucie.

MKOl tłumaczy, że noszenie takich opasek jest niezgodne z przepisami. Przypomnijmy, że wcześniej zwrócono uwagę Norwegom za podobną chęć wyrażenia bólu i solidarności. Dotyczyło to zawodniczki Astrid Jacobsen, której brat zmarł w dniu rozpoczęcia olimpiady.

Natomiast w tym roku zawodniczki startujące w narciarstwie dowolnym chciały uczcić pamięć Kanadyjki Sarah Burke, która zmarła podczas treningu w 2012 r. Odpowiedź MKOI również była negatywna.

Jak podaje tvn24.pl liczba ofiar na Ukrainie wynosi 26, natomiast ok. 1000 osób zostało rannych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.