Facebook Google+ Twitter

Ukraińska prasa: Euro 2012 w 5 miastach na Ukrainie i w 3 w Polsce

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-16 13:45

Po serii informacji w polskich mediach o odbieraniu Ukraińcom miast, gdzie odbędzie się Euro 2012, do ataku przystąpiła ukraińska prasa. Według dziennika "Dieło", spotkania mistrzostw odbędą się w 5 miastach na Ukrainie i w 3 w Polsce.

Prezydent UEFA Michel Platini, który wczoraj odwiedził Kijów, nie wykluczył, że liczba miast w Polsce i na Ukrainie, gdzie odbędą się mecze, może być różna. Nie powiedział jednak, na korzyść którego kraju. Dziennik "Dieło" podkreśla, że potwierdza to tylko tezę, iż większość spotkań może się odbyć na Ukrainie. Gazeta powołuje się na słowa anonimowego urzędnika zajmującego się przygotowaniami do Euro 2012 w jednym z ukraińskich miast. Jego zdaniem, mecze odbyłyby się w Kijowie, Warszawie oraz Doniecku, Dniepropietrowsku, Lwowie, Charkowie oraz Gdańsku i Krakowie.

Dziennik zwraca uwagę, że na Ukrainie budowa stadionów jest o wiele bardziej zaangażowana niż w Polsce. Gazeta nie pisze jednak zupełnie o takich ukraińskich problemach, jak stan dróg, czy infrastruktury hotelowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawe jak to będzie z tym euro 2012

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.