Facebook Google+ Twitter

Ukraińska prasa o sytuacji w Gruzji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-09 08:42

„Poligon na Kaukazie", „Siłowe wyjście" - tak ukraińska prasa tytułuje swoje artykuły o wojnie rosyjsko-gruzińskiej. Gazety podkreślają, że tylko szybkie zakończenie konfliktu będzie korzystne dla Gruzji.

„Ukraina Mołoda" zwraca uwagę, że rosyjskie czołgi po raz pierwszy od 20 lat, od czasu „haniebnej kampanii w Afganistanie" weszły na terytorium innego państwa. Dziennik uważa, że Rosja nie mogła powstrzymać się od takiego kroku w obliczu słabości gruzińskich wojsk.

Opiniotwórczy tygodnik „Dzerkało Tyżnia" podkreśla, że trudno przewidzieć dalszy rozwój sytuacji. Niewątpliwie jednak, kampania w Osetii Południowej na początku zwiększy popularność w Gruzji Micheila Saakaszwili. Odzyskanie tej republiki i Abchazji było jednym z haseł jego kampanii prezydenckiej. Ewentualna porażka będzie jednak wiele go kosztować zarówno we własnym kraju, jak i na arenie międzynarodowej.

Ekspert do spraw międzynarodowych Ołeksandr Suszko w rozmowie z dziennikiem „Deń" zwraca uwagę, że gruzińska operacja może być skuteczna i liczyć na wsparcie innych państw, jeżeli zostanie przeprowadzona w ciągu kilku dni. Przeciąganie się konfliktu będzie miało negatywny wpływ na pozycję Tbilisi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.