Facebook Google+ Twitter

Ukraiński minister finansów zrezygnował ze stanowiska

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-12 18:05

Ukraiński minister finansów Wiktor Pynzenyk zrezygnował ze stanowiska. Premier Julia Tymoszenko przekonuje, że szybko znajdzie nowego kandydata.

Pynzenyk napisał w oświadczeniu, że jedną z głównych zasad, jaką się kierował, było stworzenie zrównoważonego budżetu z minimalnym deficytem. W obecnej sytuacji jest to niemożliwe. - Zawodowa pozycja ministra finansów stała się zakładnikiem polityki - napisał Wiktor Pynzenyk.

Julia Tymoszenko powiedziała, że wyzwaniom światowego kryzysu nie każdy jest w stanie stawić czoła. - Najsłabsi opuszczają swoje stanowiska i zajmują się innymi sprawami - powiedziała premier.

Od dłuższego czasu w ukraińskich mediach pojawiały się informacje dotyczące jej sporów z Pynzenykiem, dotyczących tegorocznego budżetu. Minister krytykował ten dokument twierdząc, że jest oparty na nierealnych liczbach. Także Międzynarodowy Fundusz Walutowy domagał się jego zmiany, zwracając uwagę na duży deficyt. Z tego też powodu Ukraina nie otrzymała dotąd drugiej części kredytu Funduszu.

Premier Julia Tymoszenko zapewnia jednak, że deficyt nie jest zbyt duży, a sytuacja gospodarcza Ukrainy nie jest taka zła.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.