Facebook Google+ Twitter

Ukraiński Naftohaz jest winny Gazpromowi 700 mln dolarów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-06 12:01

Kommersant-Ukraina" twierdzi, że ukraiński Naftohaz jest winny Gazpromowi 700 milionów dolarów. Dziennik przekonuje, że przez to odłożono omówienie długoterminowych bezpośrednich kontraktów na lata 2009-2014.

Gazeta przypomina, że pod koniec maja Gazprom oświadczył, iż Naftohaz Ukrainy nie ma żadnego długu. Jednak w czasie rozpoczętych wczoraj w Moskwie rozmów Rosjanie ogłosili, że Ukraińcy są winni pośrednikowi w handlu gazem, firmie RosUkrEnergo, której połowa należy do Gazpromu, 780 milionów dolarów. Zdaniem RosUkrEnergo, ta suma jest o 80 milionów dolarów mniejsza.

„Kommersant" podkreśla, że nieuregulowana pozostaje kwestia własności gazu, który przechowywany jest w podziemnych zbiornikach na terytorium Ukrainy. Z 15,5 miliarda metrów sześciennych, 3 należą do spółki Naftohazu i RosUkrEnergo, a 8 do tej ostatniej firmy.

Dziennik, powołując się na własne źródła, podkreśla, że Naftohaz Ukrainy w ostatnim czasie pozostaje w kiepskiej kondycji finansowej, nie zwraca wziętych kredytów oraz nie płaci za transport paliwa obwodowym operatorom sieci gazowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.