Facebook Google+ Twitter

Ukraiński premier wygrał piwo w zakładzie ze szwedzkim kibicem

Premier Ukrainy założył się kilka dni temu ze szwedzkim kibicem o butelkę piwa, że podczas starcia obu reprezentacji narodowych zwycięży zespół ukraiński. Teraz premier gotów jest założyć się z francuskimi kibicami o butelkę koniaku.

 / Fot. EPA/SERGEY DOLZHENKONie ma wątpliwości, że zakład ma podtekst piarowski. Właśnie dlatego w obecności kamer Mykoła Azarow spotkał się ze Szwedem Ola Sjöstedtem, z którym założył się przed meczem Ukraina-Szwecja, odwiedzając strefę kibica w Kijowie.

Przegrany miał postawić piwo. Po poniedziałkowym zwycięstwie ukraińskiej reprezentacji Sjöstedt stawił się do gmachu rządu, aby spełnić swoją powinność. Wręczył politykowi kilka butelek szwedzkiego piwa i gadżety kibica. Premier nie pozostał dłużny. W ramach przyjaźni ukraińsko-szwedzkiej podarował gościowi ukraińskie piwo i wyszywankę.

Jak zwykle w takiej sytuacji bywa, ukraińscy komentatorzy są podzieleni w ocenach całego zdarzenia. Dla jednych, premier w ten sposób chciał pokazać swoją ludzką twarz. Przecież łyk piwa nie czyni z niego alkoholika, tym bardziej wypitego w słusznej sprawie. Nieco inaczej oceniają ten gest przedstawiciele organizacji trzeźwościowych. Spożywanie alkoholu w czasie pracy, w świetle kamer i do tego w gmachu rządu jest złym przykładem dla młodzieży. Zapewne tak, jednak ta argumentacja nie ma siły przebicia i z pewnością nie zaszkodzi premierowi.

Prohibicja na Ukrainie (i nie tylko na Ukrainie) nie jest hasłem popularnym. Złośliwi twierdzą, że to właśnie przyjęcie przez Gorbaczowa tak zwanej „suchej ustawy” o prohibicji doprowadziło do rozpadu Związku Radzieckiego. Skoro tak, to bliski jest koniec rządów Wiktora Janukowycz, która wczoraj podpisał ustawę trzeźwościową, która zakazuje spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, w tym w budynkach administracji rządowej. Ustawa wejdzie w życie za pół roku.

Znajdź nas na Google+Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.