Facebook Google+ Twitter

Ukraińskie media o unijnym szczycie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-07 09:35

W centrum uwagi ukraińskich mediów jest dzisiaj nadzywyczajny unijny szczyt w Brukseli dotyczący kryzysu finansowego. Zdaniem dziennikarzy, ze względu na ambicje integracji z Unią Europejską - Kijów będzie uważnie wsłuchiwał się w głosy z Brukseli.

Ukraina jest jednym z krajów dotkniętych skutkami kryzysu ekonomicznego. W ostatnich tygodniach spadła wartość narodowej waluty, a cześć zakładów wstrzymała lub ograniczyła produkcję.
Na walkę ze skutkami kryzysu ekonomicznego Kijów dostanie od Międzynarodowego Funduszu Walutowego 16 i pół miliarda dolarów. Informacja ta podziałała uspokajająco na inwestorów - informują ukraińskie media. W czwartek nieznacznie wzrósł kurs narodowej waluty - ukraińskiej hrywny. Optymistyczna jest również reakcja na rynku nieruchomości. Ukraińskie firmy zapowiedziały, że nie ograniczą swojej działalności.

Wciąż nie wiadomo, co będzie z kluczową dla ukraińskiej gospodarki gałęzią przemysłu jaką jest produkcja stali. Część hut wygasiła piece i wysłała swoich pracowników na urlopy. Według ukraińskich mediów podobnie zachowują się firmy transportowe.

Ukraiński rząd i bank narodowy planują w krótkim czasie przeprowadzenie reform, które mają ograniczyć wzrost bezrobocia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.