Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5703 miejsce

Ukraińskie MSW ostrzega przed zamachem terrorystycznym

Pełniący obowiązki ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Witalij Zacharczenko ostrzegł dziś rano przed możliwym atakiem terrorystycznym przygotowanym przez ugrupowania skrajnie prawicowe. Zasugerował, że może do niego dojść w dniu otwarcia igrzysk w Soczi.

 / Fot. By Irpen at en.wikipedia [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/), CC-BY-SA-2.5-2.0- Dziś jest dzień otwarcia olimpiady zimowej z Soczi. Złoczyńcy spróbują przyćmić to wydarzenie ekstremistycznymi działaniami, by zwrócić uwagę na swe postulaty - oświadczył Zacharczenko.

Zacharczenko przyznał, ze o przygotowaniach do ataku mogą świadczyć wybuch, do którego doszło w czwartek w Domu Związków Zawodowych w Kijowie. Znajduje się tam sztab protestów antyrządowych. - Niewykluczone, że eksplozja nastąpiła podczas przygotowywania ładunku wybuchowego.

W wyniku eksplozji ranne zostały dwie osoby. Jednej z nich lekarze musieli amputować część dłoni. Według sztabu miasteczka namiotowego na Majdanie Niepodległości wybuch miał miejsce na piątym piętrze budynku. Zdetonowana została paczka, na której widniał napis "lekarstwa".

Ceremonia otwarcia zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi rozpocznie się o godzinie 17:00 czasu polskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.