Facebook Google+ Twitter

Ukraińsko-polska Pracownia Aktywności Społecznej

Współautorzy: Barbara Podgórska

„Pracownia” funkcjonuje już kilka lat na Ukrainie. W tym roku, po raz pierwszy, mogą do niej dołączyć polscy uczestnicy ze Śląska i Małopolski.

 / Fot. Adam K. PodgórskiPomysłodawcami „Pracowni Aktywności Obywatelskiej“ są młodzi ludzie, działający w organizacjach pozarządowych i zaangażowani w realizację społecznie pożytecznych projektów – informuje Magdalena Hadała. - Chcemy się podzielić z innymi naszą pasją i zachęcić do działalności społecznej. Z naszego doświadczenia wynika, że wielu naszych rówieśników chciałoby coś zdziałać dla innych, ale nie wiedzą jak zacząć, czasem brak im śmiałości. W „Pracowni” mogą razem z innymi zastanowić się nad różnymi możliwościami aktywności i wystartować z własnym projektem.

Organizatorzy zakładają, że warsztaty „Pracowni Aktywności Obywatelskiej” zachęcą uczestników do zaangażowania na rzecz najbliższego otoczenia: ulicy, osiedla, dzielnicy, miejscowości. Liczą na zgłoszenia od młodych ludzi, którzy chcieliby angażować się społecznie, robić coś dla innych, zaplanować i samodzielnie zrealizować własny mini projekt.

- Nie stawiamy granic dla fantazji uczestników – dodaje Magdalena Hadała. - Seminarium o prawach człowieka, akcja sadzenia drzew czy warsztaty teatralne dla studentów, mogą stać się tematem ciekawego przedsięwzięcia.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcyWybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

I to jest godne uwagi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.