Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33616 miejsce

UKS Błyskawica - piłka nożna dla najmłodszych

To było na jesieni 2007. Przeprowadzony został nabór chłopców z rocznika 1998 i młodszych. Pod koniec września po boisku biegało już kilkunastu orlików! Prawie co trening pojawia się nowa twarz. Pod koniec grudnia orlików jest już prawie 25.

 / Fot. Mikołaj KlijewskiWydarzenia, które w znaczący sposób wpłynęły na powstanie UKS miały miejsce latem 2007. Rozrastający się klub zgromadził zawodników w różnym wieku, co spowodowało znaczące dysproporcje na boiskach treningowych.

Mali piłkarze z całych sił próbowali grać jak równy z równym ze swoimi starszymi kolegami, niestety niektóre bariery okazały się nie do pokonania. Postanowiono stworzyć grupę najmłodszych adeptów piłki nożnej.
Po dodatkowym naborze z rocznika 1998 jesienią 2007 roku stworzono grupę orlików składających się z kilkunastu zawodników. Zespół stale się rozwijał i werbował nowych piłkarzy. Pod koniec grudnia było ich już 25.

Zespół został zgłoszony do rozgrywek pod egidą GKS TARNOVIA Tarnowo Podgórne. Pierwsze spotkanie zostało rozegrane przeciwko Kotwicy Kórnik. Pomimo, iż mecz zakończył się przegraną ważniejsze okazały się emocje sportowe i radość ze strzelonej przez Kamila Korczyńskiego bramce. Po kilku kolejnych spotkaniach nadeszło w szóstej kolejce upragnione zwycięstwo. Sukces był zasługą całej drużyny jednak liderem był Piotr Jaraszkiewicz który w znaczny sposób pomagał całej drużynie.

Po zmianach organizacyjnych i przychylności prezesa UKS Błyskawicy - Pawła Machyny, zespół przyjął 26 czerwca 2008 roku barwy UKS Błyskawicy. Po dwóch miesiącach treningów drużyna wyruszyła ponownie na ligowe boiska. Po zakończeniu rundy jesiennej 2008/09 młodzi piłkarze uplasowali się na 4 miejscu, za Lechem 1 Poznań, Wartą Sieraków oraz z niewielką stratą za TPS Winogrady zdobywając 15 punktów i 33 bramki. Królem strzelców został ponownie Piotr Jaraszkiewicz (9 bramek). Niebywałą determinacją i duchem sportowym wykazał się Paweł Perz uczestnicząc we wszystkich 52 treningach. Oprócz Pawła najlepszą obecnością na treningach popisali się także Kamil Korczyński i Eryk Piaskowski.

Po roku działalności zainteresowanie i chęć reprezentowania barw UKS BŁYSKAWICA przez coraz większą ilość młodych sportowców powoduje konieczność podziału na dwa zespoły. Obecnie jest prowadzony nabór do drużyny rocznika 1998, oraz do drugiej drużyny którą mają stanowić chłopcy z rocznika 1999-2000. Jeśli zostanie przyjęta odpowiednia ilość zawodników, barwy klubu w następnej kolejce będą reprezentować dwa zespoły. Informacje na temat naboru są dostępne na stronie : Błyskawicy
Warto również wspomnieć o panującym klimacie w zespole który jest bardzo przyjacielski, a niech o tym świadczą różne konkursy, mecze Piłkarze vs Rodzice oraz zimowy turniej rodzinny (zawodnik wraz z rodzicem lub rodzeństwem) organizowane w klubie , jak również
o wsparciu rodziców młodych piłkarzy, którzy angażując się w życie sportowe swoich pociech są nierzadko architektami ich sukcesu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.