UKS Łęczyce za słabe na AZS Kutno

W 22. kolejce rozgrywek II ligi grupy A, kutnowski zespół pokonał na wyjeździe Uczniowski Klub Sportowy Łęczyce 81:71 (26:14, 17:20, 26:19, 12:18). W AZS-u Kutno znów najlepszy był Radosław Kubala, dobrze spisał się również Artur Depczyński.

AZS WSGK Kutno ogrywa na wyjeździe UKS Łęczyce 81:71. / Fot. Piotr Panfil Akademicy od początku utrzymali kontrolę nad przebiegiem spotkania. Już w pierwszej kwarcie udało się im wyjść na prowadzenie dwunastoma punktami. Podopieczni Jacka Bagneckiego w drugiej kwarcie szybko jednak chcieli nadrobić straty, lecz AZS WSGK Kutno był ewidentnie lepszy. Mimo że rywale wygrali drugą kwartę zaledwie trzema oczkami to nie dało im prowadzenia w meczu po pierwszej części, bowiem wynik na tablicy widniał 34:43 dla podopiecznych Jarosława Żaka.

W drugiej części spotkania Akademicy nie dali najmniejszych szans gospodarzom. Trzecią kwartę wygrali siedmioma punktami. Nieco gorzej było w ostatniej części meczu, gdzie drużyna UKS Łęczyce rzuciła aż osiemnaście punktów, natomiast Kutnianie tylko dwanaście. Można się pocieszać zaledwie tym, że zdobyte oczka podopiecznych Jacka Bagneckiego nie pozwoliły, by wygrać całe to spotkanie. Goście byli pod wieloma względami lepsi co dało im wygraną 81:71.

Trzeba podkreślić, że w sobotnim spotkaniu bardzo dobrze zaprezentował się Artur Depczyński i - tradycyjnie już - Radosław Kubala. Zdobyli po 27 punktów, w tym Kubala zaliczył trzy rzuty za "trzy", a Depczyński dwa. Jest to jedne z lepszych spotkań Depczyńskiego w tym sezonie.

Kolejny mecz AZS WSGK Kutno rozegra u siebie na hali z Inter Parts AZS UWM Olsztyn. Drużyna ta zajmuje w tej chwili 10. pozycję w ligowej tabeli.

W UKS Łęczyce punktowali: D. Cywiński 18, Ł. Nieleszczuk 17 (1), P. Strychalski 9 (2), M. Nikonowicz 8, J. Bogusz 7 (1), Ł. Zimniewicz 6, K. Marchewka 6, M. Szwinka 0, P. Różański 0, B. Bichowski 0.

W AZS Kutno: A.Depczyński 27 (2), R.Kubala 27 (3), T.Szczepaniak 10, K.Rydlewski 8, P.Karólewski 6, K. Jażdżewski 2, A.Gołuch 1, S.Rzońca 0.