Facebook Google+ Twitter

Ułaskawienie wspólnika Dubienieckiego. Pałac podejrzewa przestępstwo

Kancelaria prezydenta, z jej szefem Jackiem Michałowskim na czele, wystosowała pismo, w którym zawiadamia prokuraturę o podejrzeniu przestępstwa ws. ułaskawienia Adama S., wspólnika Marcina Dubienieckiego.

Sonda

Czy złożenie pisma do prokuratury ws. ułaskawienia Adama S. jest zasadne?

 / Fot. Łukasz Gdak/W24Powołując się na artykuł "Polityki" TVN24 przypomina, że w 2009 roku Lech Kaczyński w rekordowo krótkim czasie, ułaskawił wspólnika Dubienieckiego - Adama S. Rok wcześniej, został on skazany za fałszowanie dokumentów, dzięki czemu wyłudził dotację z PFRON. Tak szybko przeprowadzona procedura ułaskawienia budziła wątpliwości, również dlatego, iż Marcin Dubieniecki, były wspólnik Adama S., jest zięciem tragicznie zmarłego prezydenta.

– Zgodnie z prawem musimy zawiadomić prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, polegającego na niszczeniu lub ukrywaniu dokumentów, za co grozi kara do dwóch lat więzienia - mówi dla "Polityki" prezydencki prawnik, minister Krzysztof Łaszkiewicz.

Czytaj też: "Niech się ode mnie odpier...! Dubieniecki obraża dziennikarza


Mowa o czterech notatkach ze sprawy ułaskawienia, które przepadły bez śladu i nie wiadomo czy w ogóle Lech Kaczyński je czytał. Zawierały one m.in. uzasadnienie dla wszczęcia procedury przyspieszonej i uzasadnienie samego ułaskawienia Adama S.

Jak na razie, w związku z tą sprawą pracę stracili dyrektor i wicedyrektor biura ułaskawień.

Źródła:
TVN24.pl
Polityka.pl

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

ciekawy
  • ciekawy
  • 13.07.2011 17:20

a co takiego zrobił adam s.
bo o ile wiem, wałęsa i kwaśniewski ułaskawiali mafiosów (pruszków, wołomin) i to tysiącami
a co zrobił adam s. bo o tym ani słowa.
czy tylko tyle, że był znajomym zięcia?

Komentarz został ukrytyrozwiń
syn tego Narodu
  • syn tego Narodu
  • 13.07.2011 16:56

tak tak Narodzie. agitatorzy PO również na w24 idą w kłamstwo.

ukraść, dobrze schować i zwalić winę na poprzednika.

to mocna strona PO

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 13.07.2011 16:52

fajne Matoły rządzą 40-milionowym krajem w centrum Europy.
Kancelaria Bula-komoroskiego powołała się na TVN-24 która powołując się na "Politykę" zacytowała słowa Gazety Wyborczej zasłyszane i potwierdzone przez tajnego świadka (tego samego od kłótni pomiędzy gen. Błasikiem a kpt Protasiukiem odbytej na lotnisku przed wylotem do Smoleńska).
Ten świadek po stwierdzeniu zaginięcia dokumentów w Kancelarii Prezydenta Kaczyńskiego został natychmiast tak utajniony, że nikt, powtarzam, nikt, nawet on sam nie wie gdzie się znajduje.

jedyne co nie jest utajnione to to, że nakład wyborczej systematycznie spada.
będziemy mieli następny tabloid

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 13.07.2011 16:32

jakoś dziwnie "giną" dokumenty w kancelarii Prezydentów RP.
Najpierw Wałęsie zginęły akta TW BOLEK. szukano szukano i nic
teraz prezydentowi Bul-komorowskiemu "zaginęły" akta Pana Prezydenta prof. dr Lecha Kaczyńskiego w sprawie ułaskawienia.
Tylko patrzeć jak "zginą" dokumenty desygnowania Pana Jarosława Kaczyńskiego na Premiera RP oraz mianowania rządu Pana Jarosława.
Okaże się wtedy, że rząd 2005-2007 był nielegalny, pomimo, że Naród jako Suweren go wybrał.
U siepaczy Bula wszystko możliwe, nawet więcej, pewne.

Tylko w Kancelarii Prezydenta Kaczyńskiego wszystko było w najlepszym porządku

Komentarz został ukrytyrozwiń
JM
  • JM
  • 13.07.2011 15:54

@Brawo Łukasz
Ta cała propaganda stosowana dzisiaj przez PO,przypominająca czasy PRLu powoli sięga zenitu.Jestem przekonany,że coraz więcej Polaków nie daje się nabierać na te numery.Może przyjdzie czas solidnego rozliczenia obecnie rządzących......Ja w to głeboko wierzę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlińska
  • elaszychlińska
  • 13.07.2011 14:42

Urzędnicy śp Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego wprowadzili Go w błąd. Brak zgody na ułaskawienie Prokuratury Krajowej daje do myślenia. Przypominam ,że sprawę ujawnili dziennikarze. Prokuraturę krajową nadzorował pan Ziobro -wyjaśni sprawę. Wszelkie ataki na rząd są formą obrony "układu"

Komentarz został ukrytyrozwiń
wojsik
  • wojsik
  • 13.07.2011 13:24

O CO TA CAŁA AWANTURA ! Że teść [ Prezydeni] pomógł zięciowi [Dubanieckiemu] to w PiS -IE NORMALKA A ze niezgodnie z prawem-tym gorzej dla PRAWA
Głosujcie na PiS,a będzie tak DALEJ !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
don donek
  • don donek
  • 13.07.2011 13:19

w samym tytule trzy informacje nie na temat.1) czy Dubieniecki przyćmiewa blaskiem wszystkich wokół i ten tam wspólnik nie ma własnego imienia ? 2) kto/ co to jest Pałac? czy znowu Komorowski popełni gafę bo nie przeczyta a będzie parafrazował?3) czy od tego nie jest prokurator? ..... przypuszczam że z powodu upałów będzie jeszcze gorzej

Komentarz został ukrytyrozwiń
Łukasz
  • Łukasz
  • 13.07.2011 12:40

A kto to był Słowik? Czy był gorszy od Adama S czy lepszy? A czy za dwa dni nie ujrzy światła dziennego raport Milera? A czy złota zasada opluwania nie mówi przypadkiem przed wielkim charknięciem na kogoś najpierw pluń delikatnie, żebyśmy mogli się przyzwyczaić? Dlaczego tylko ten przypadek a nie wiele innych? Ujawnijcie wszystkie ułaskawienia jak domaga się Pis? Czy on oddał wszystkie pieniądze ten Pan Adam? Czy dostał wyrok w zawiasach? I najzabawniejsze. Czy to nie jest przypadkiem największa afera jaką wykryło PO na Pis? Tyle pytań na które nie znam odpowiedzi.