ULEB: Anwil Włocławek przegrał w Turcji

Koszykarze Anwilu Włocławek udali się na mecz do Stambułu, aby powalczyć o pierwsze zwycięstwo w pucharze ULEB.

Anwil Włocałek przegrał kolejny mecz w pucharze ULEB. Wyjeżdżający do Turcji koszykarze Anwilu liczyli na przełamanie serii niepowodzeń w rozgrywkach pucharowych. Do składu powrócił lider - Andrzej Pluta. Debiut zaliczył sprowadzony niedawno Maron Parmer.
Obserwując zmagania zespołów w pierwszej połowie, mogliśmy zauważyć lepszą grę podopiecznych Dawida Dedka niż w poprzednich potyczkach. Po pierwszych 20 minutach gry Anwil prowadził z Besiktasem 44:32. Chyba nie tak wyobraził sobie przebieg drugiej połowy trener polskiego zespołu. Anwil szybko roztrwonił uzyskaną wcześniej przewagę. Gospodarze niwelowali przewagę rzutami za trzy, których trafili dziś 11. Po bardzo dobrej grze Besiktasu w czwartej, ostatniej kwarcie w końcówce był remis 52:52.
W ostatnich trzech minutach koszykarze ze Stambułu nie zwolnili tempa i wygrali całe spotkanie 74:61. Dla zespołu z Włocławka najwięcej punktów rzucił Seid Hajric - 15 oraz Gatis Jahovits 13. W ekipie Besiktasu 16 punktów dla Cehvera Ozer. Anwil z czterema porażkami zajmuje ostatnie, szóste miejsce w grupie B. 28 listopada w ramach piątej kolejki Włocławianie gościć będą drużynę BK Ventspils.

Besiktas Cola Turka Stambuł - Anwil Włocławek 74:61
(26:22, 6:22, 24:10, 18:7)

Besiktas: Reese 16, Ozer 16, Thomas 12, Veyseloglu 11, Vekiloglu 9, Ostojic 8, Sales 2, Sogancioglu 0, Yannier 0, Bilgin 0, Guney Rebii 0;
Anwil: Hajrić 15, Jahovics 13, Pluta 10, Soskic 6, Wołoszyn 6, Pelkic 5, Dickel 4, Grudziński 2, Michalski 0, Parmer 0.