181464 miejsce

ULEB: Kolejna porażka Anwilu Włocławek

Trzeciej porażki w pucharze ULEB doznał wicemistrz Polski - Anwil Włocławek, który przegrał na wyjeździe z Amatori Snaidero Udane 85:73.

Bez przysłowiowego motoru napędowego, jakim jest Andrzej Pluta zespół z Włocławka przystąpił do kolejnego meczu w ramach pucharu ULEB. Tym razem podopieczni Davida Dedka udali się na mecz do Włoch, gdzie przyszło im zmierzyć się z Amatori Snaidero Udane. Pierwszą połowę meczu Anwil przegrał dosyć wyraźnie 53:35. W szeregach Polskiej drużyny ponad przeciętność wybił się Seid Hajric, który po 20 minutach gry miał na swoim koncie 25 punktów. Dobrze spotkanie rozpoczął także zapomniany już na polskich parkietach były reprezentant naszego kraju Zbyszek Białek – 12 punktów. Andrzej Pluta, któremu Anwil w obecnym sezonie Dominem Bank Eksraligi zawdzięcza bardzo dużo, nie mógł pojechać z kolegami na mecz, gdyż nabawił się zapalenia ucha. Pluta ze średnią 25 punktów na mecz jest najskuteczniejszym graczem w DBE.

Na drugą połowę spotkania gracze Anwilu wyszli bardziej skoncentrowani, co przyczyniło się od odrobienia znaczących strat, które w 33 minucie wynosiły 10 „oczek”. Goście znacznie odbiegali od rywali w klasyfikacji zbiórek, mając ich o połowę mniej. Dzisiejszego wieczoru to gospodarze dysponowali lepszym rzutem, co miało odbicie w ostatecznym rozrachunku meczu. Trzy minuty przed końcem przewaga Amatori Snaidero wynosiła 12 punktów. Ową przewagę starał się zniwelować Gatis Jahovits, trafiając rzut za rzutem. W ekipie z Włocha, aż czterech koszykarzy rzuciło ponad 10 punktów. W gronie tych zawodników był najskuteczniejszy w dotychczasowych meczach Larry O'Bannon. W końcówce spotkania Awnilowi nie udało się dogonić rywala, który wygrał całe spotkanie 85:73.