ULEB: pierwsza wygrana Anwilu Włocławek

Wicemistrz Polski przełamał serię porażek, wygrywając na własnym parkiecie z BK Ventspils 87:84. W składzie Anwilu Włocławek zabrakło nowego koszykarza Otisa Hilla, który nie otrzymał listu czystości z poprzedniego klubu oraz Marlona Parmera, zwolnionego przez władze klubu.

Logo Pucharu ULEB Jeśli Anwil chciał myśleć o kolejne fazie pucharu ULEB, to musiał dziś pokonać BK Ventspils. W pierwszej kwarcie goście znacznie odskoczyli punktowo od naszego zespołu, lecz pod koniec pierwszych dziesięciu minut Anwil doszedł rywala na 19:22. Na początku drugiej odsłony Anwil nie zwalniał tempa, aż wreszcie przegonił koszykarzy BK Ventspils. Dobrze dla Polskiego zespołu w tym okresie gry punktowali Grudziński (8), Białek (7) i Wołoszyn (5). Cztery minuty przed końcem pierwszej połowy meczu Anwil prowadził 33:28. W dalszej cześć kwarty wicemistrzowie Polski powiększyli przewagę do ośmiu punktów 39:31.

W składzie Anwilu Włocławek zabrakło nowego koszykarza Otisa Hilla, który nie otrzymał listu czystości z poprzedniego klubu oraz Marlona Parmera, zwolnionego przez władze klubu.

W trzeciej kwarcie goście wzięli się do roboty i zaczęli grać bardziej skutecznie, w głównej mierze dzięki dobrej postawie Koutsopoulosa. W zespole gospodarzy rozkręcał się Andrzej Pluta, który z minuty na minutę powiększał swoją zdobycz punktową. Po trzech kwartach włocławianie przegrywali 58:60. W ostatniej, czwartej odsłonie gra się wyrównała, oba zespoły grały na podobnym procencie rzutów “za dwa”. Zespół z Polski, jak również i goście, często rzucali “za trzy”, trafiając odpowiednio 14 i 15 razy. Celnymi podaniami swoich kolegów obsługiwał Dickel (7 asyst), który okazał się chyba najbardziej trafnym transferem Anwilu przed sezonem. W ostatnich sekundach meczu na linii rzutów wolnych stanął Andrzej Pluta, który celnie wykonał oba wolne, zapewniając gospodarzom zwycięstwo w całym meczu 87:84.

Dla Anwilu najlepiej punktowali Pluta (23), Białek (14), Dickel (13). Dla BK Ventspils najwięcej punktów zdobył Koutsopoulos 20, Shannon 18 i Vitols 14. 5 grudnia podopieczni Davida Dedka zagrają ponownie na swoim parkiecie, lecz tym razem ich przeciwnikiem będzie drużyna FMP Zeleznik.