Facebook Google+ Twitter

Ulewy w Chinach. Co najmniej 20 osób nie żyje

W sobotę, 21 lipca 2012, Pekin dotknął kataklizm. Blisko 20-milionowe miasto nawiedziła straszliwa ulewa. Co najmniej 20 osób poniosło śmierć, w nurtach rwącej ulicami deszczowej wody, w prowincji Syczuan i Shanxi.

 / Fot. EPA/FANJIASHANW sobotę, 21 lipca 2012, Pekin dotknął kataklizm. Blisko 20-milionowe miasto nawiedziła straszliwa ulewa. Co najmniej 20 osób poniosło śmierć, w nurtach rwącej ulicami deszczowej wody, w prowincji Syczuan i Shanxi. W Pekinie utonęło 10 osób. Według władz chińskich, była to największa od 60 lat ulewa, w stolicy Chin. Wskutek straszliwej nawałnicy, jaka przetoczyła się przez miasto, wichura zerwała dachy w wielu budynkach a woda zalała ulice i samochody, powaliła drzewa i domy.

Nawałnica sparaliżowała pekińskie lotnisko - 475 lotów odwołano, a 80 zostało opóźnionych - podaje serwis Gazeta.pl. Stanęło na dwie i pół godziny metro z braku prądu, a ludzie na ulicach chodzili w głębokiej wodzie i przewracali się o niewidoczne przeszkody.

Media podały informację o tysiącach samochodów zalanych na ulicach stołecznego miasta. Do kierowania ruchem drogowym w Pekinie wysłano dodatkowo 7000 policjantów. Z dzielnic najbardziej zalanych i zagrożonych podtopieniem ewakuowano ponad 5 tysięcy mieszkańców.

Największą falę ulewy zarejestrowano w podmiejskiej dzielnicy Pekinu, Mentougou. Suma opadów w Mentougou, z ośmiu godzin, wyniosła 345 mm na metr kwadratowy. Także w innych częściach Chin trwają ulewne deszcze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jasiu
  • Jasiu
  • 24.07.2012 00:45

Cybruch, nastepnym razem napisz coś w sobotę lub niedzielę. Nie walcz o punkty, walcz o czytelnika. Rozumiem, że musisz kopiować bo na własne przemyslnia cie nie stac. Ale postaraj sie zachować minimum przyzwoitosci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.