Facebook Google+ Twitter

Ulgi dla kobiet ciężarnych w Wielkiej Brytanii

Polska tak, jak Wielka Brytania jest członkiem Unii Europejskiej. Jednak pod względem ulg dla kobiet ciężarnych, obydwa kraje dzieli przepaść. Jak nietrudno przwidzieć, w tym zestawieniu gorzej wypada Polska...

Moja córka w ciąży / Fot. Fot. Maxwell Britain Oto fragment rozmowy telefonicznej, jaką przeprowadziłem ze swoją, mieszkającą w Londynie, córką:
- Cześć Agnieszko, jak się czujesz?
- W porządku. Dziecko wierci się i kopie coraz mocniej.
- Powiedz, jak tam na tych Wyspach z ulgami dla kobiet w ciąży?
- Jeżeli kobieta pracuje, tak jak ja, to rząd dofinansowuje opłaty za mieszkanie, prąd i gaz. Tak jest przez cały okres ciąży i rok po porodzie. Bezpłatna jest też np. wizyta u drogiego dentysty, leki, kontrole w klinice ginekologicznej, natomiast jeśli kobieta nie pracuje, to dostaje mieszkanie i zapomogę od rządu.
- Agnieszko, teraz nie będę Cię męczył. Dbajcie o siebie i o dzidziusia. Może pogadamy jutro.

Moja córka od 15 lat mieszka w Londynie i ma męża Anglika. Przysługuje jej też prawo do stałego pobytu w Wielkiej Brytanii. Na pewno Anglicy nie zostawiliby na ulicy turystki z Polski, ale wybieranie sie do Wielkiej Brytanii tylko po to żeby urodzić, nie jest dobrym pomysłem. Trzy dni temu, brytyjska policja wczczęła poszukiwania 20-letniej Polki, która urodziła dziecko i uciekła ze szpitala. Sprawę nagłośniono w mediach, z których uciekinierka może dowiedzieć się, że dostanie zapomogę i mieszkanie, jeśli tylko wróci do dziecka. Jaki jest finał sprawy? Tego nie wiem.
Wniosek z tego jest taki, że nie ważne, czy to Polka, czy Rosjanka, czy Angielka. Ważne żeby kobiety pracowały legalnie i płaciły podatki, takie jak wszyscy zatrudnieni. Nie wiem do końca jak jestw
Polsce, ale znajoma, powiedziała mi że urlop macierzyński to zaledwie kilka tygodni. Jes tez becikowe.I na tym koniec ulg, dla naszych kobiet.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No a jak jest w Polsce?! Fakt że w dużej mierze to zasługa kobiet! Ile ich idzie na wybory?! I głosuje tak, żeby w parlamencie (Sejmie
i Senacie) było choć 50 % kobiet?! Nawalają na całej linii!! A co w tej sprawie robią autorzy "W24" i ja sam?! Musimy wziąść się za ten temat!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.