Facebook Google+ Twitter

Ulica i chodniki odnowione, ale ławek brak

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-07-10 17:43

Trwają ostatnie prace przy przebudowie Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie. I wszystko byłoby w porządku gdyby nie zapomniano o jednym – ławkach.

Krakowskie Przedmieście w okolicach pomnika Kopernika. Drzewa są, kosze są, a ławek nie ma. / Fot. Rafał Andrzej SmentekMieszkańcy centrum Warszawy, a już na pewno studenci Uniwersytetu Warszawskiego, pamiętają przeciągające się prace przy przebudowie Krakowskiego Przedmieścia. Sam nie zapomnę na długo moich zupełnie zabłoconych butów po przejściu tej ulicy tuż po opadach deszczu. Czekaliśmy długo, ale było warto. Znacznie poszerzono chodnik, ulokowano wiele koszy na śmieci i posadzono drzewka. Mówiąc krótko ulica wypiękniała i wydawać by się mogło, że wszystko jest najzupełniej w normie, ale ostatnio zauważyłem pewne niedociągnięcie. Mianowicie zobaczyłem dzisiaj starszą osobę poruszającą się Krakowskim Przedmieściem, która co chwila zatrzymywała się, by trochę odpocząć przed pokonaniem kolejnych metrów. Wtedy do mnie dotarło, że zapomniano o ławkach.

Poszedłem dalej tą ulicą, żeby sprawdzić czy rzeczywiście nie ma tam żadnej ławki i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że miałem rację. Jedynymi pracami, jakie dzisiaj wykonywano było sadzenie kolejnych drzewek. Bardzo możliwe, iż miejsce dla ławek znalazło się w planach, ale niewątpliwy jest fakt, że na chwilę obecną ich tam nie ma i do tego czasu nie było. Dla młodych ludzi to oczywiście żaden problem, ale co mają powiedzieć ludzie starsi? Z własnych obserwacji wiem, że starsze osoby, które chodzą po mieście muszą co jakiś czas zatrzymać się, usiąść i ochłonąć, po czym z powrotem wstają i idą dalej. Dla pani, którą dziś zobaczyłem remontowany odcinek Krakowskiego Przedmieścia jest trasą długą i męczącą, a miejsc do siedzenia nie ma. Od biedy można przycupnąć na murku, lecz jest to niewygodne. Żadnej ławki na horyzoncie. / Fot. Rafał Andrzej Smentek

Nie jest oczywiście tak, że w najbliższej okolicy nie ma w ogóle miejsc do siedzenia. Na samym Krakowskim Przedmieściu można usiąść przy stolikach restauracji, ale trzeba, a przynajmniej wypadałoby wtedy coś zamówić. Ławki są też na terenie Kampusu Głównego Uniwersytetu Warszawskiego, ale nie wszyscy chcą z nich korzystać. Starsi ludzie krępują się wchodzić na teren kampusu, ale z pewnością gdyby były ławki na ulicy, to chętnie by z nich skorzystali. Ciekawe jak zostanie rozwiązany problem, który dla młodych jest niezauważalny, ale dla starszych osób jest już poważny. Z pewnością ławki są potrzebne od zaraz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Powtórzę jeszcze raz - tematy "leżą na ulicy" - i tylko wprawne oko obserwatora potrafi je dostrzec. Plus za lokalny temat i obserwację

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem ciekaw co odpiszą :P Może, że na nowym Przedmieściu siadać się będzie na koszach :-]

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.07.2007 19:42

Nie mogłem skontaktować się dziś telefonicznie, ale czekam na maila z odpowiedzią. Jeśli się nie uda, to spróbuję jutro.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A pytałeś kogoś w Zarządzie Dróg Miejskich dlaczego nie postawili żadnej ławki?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.