Facebook Google+ Twitter

Ulica Lecha Kaczyńskiego w stolicy Gruzji

Agencja Novoati-Gruzja poinformowała, powołując się na mera Tbilisi Gigi Uguławę, że w stolicy Gruzji jedna z ulic będzie nosiła imię Lecha Kaczyńskiego.

Prezydent Lecz Kaczyński był dla Gruzinów "przywódcą, który zawsze bronił ideałów związanych z walką o wolność i demokrację". Tak właśnie określił zmarłego tragicznie Prezydenta RP mer Gigi Uguława. Wybierzemy piękną ulicę i nazwiemy ją imieniem zmarłego tragicznie prezydenta Polski - dodał.

źródło: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/99/Prezydenci_Polski_i_Gruzji.jpg / Fot. wikipediaKwestia nadania ulicy imienia Lecha Kaczyńskiego będzie rozpatrywana na najbliższym posiedzeniu stołecznych władz.

Ponadto Micheil Saakaszwili, prezydent Gruzji, polecił nadać pośmiertnie Lechowi Kaczyńskiemu tytuł i order Narodowego Bohatera Gruzji. To najwyższe gruzińskie odznaczenie państwowe.
Prezydent Gruzji zawsze podkreślał niezwykłe relacje jakie łączyły go z Lechem Kaczyńskim. Określał go mianem swojego przyjaciela. - Mogłeś lubić Lecha Kaczyńskiego albo nie, ale on był wyjątkowy. Nie było w nim sztuczności i był bardzo dobrym człowiekiem. Nie możesz nauczyć się być dobrym człowiekiem, jesteś nim albo nie, a Lech Kaczyński był bardzo dobrym człowiekiem - mówił Saakaszwili.

W niedzielę w Gruzji w związku ze śmiercią polskiego prezydenta ogłoszono żałobę narodową.

źródło:
gazeta.pl
onet.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Podoba się mnie ten prezydent Gruzji, nie przestraszył się "pyłu".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.