Facebook Google+ Twitter

Ulica Lubczyńska w Szczecinie. Kto zabezpieczy drogę?

Zgodzę się ze stwierdzeniem, że nieszczęść nie da się uniknąć. Ale nie możemy przechodzić obojętnie obok występujących zagrożeń.

Na zdjęciu widać tylko jedno, ale w podobnym stanie jest kilka. / Fot. Tadeusz ŚledziewskiTragedia w Kamieniu Pomorskim nie tylko mnie poruszyła do głębi, ale i zdopingowała do zajęcia się zagrożeniem, występującym na drodze, którą prawie codziennie przejeżdżam. Droga przebiega obok lasu. Drzewa rosną bardzo blisko drogi tylko z jednej strony. Gałęzie kilku drzew sięgające aż na drugą stronę drogi spowodowały ich znaczne pochylenie (na zdjęciu).

W moim odczuciu to bardzo niebezpieczne dla użytkowników, a ruch na drodze jest duży. Jeżdżą tamtędy samochody osobowe i ciężarowe, autobusy komunikacji miejskiej oraz minibusy prywatne. Liście drzew, do tego zwilżone deszczem mogą spowodować upadek gałęzi czy całych drzew. Co się stanie, gdy gałęzie upadną na przejeżdżający samochód, autobus czy minibus wypełniony pasażerami? No i czy nie warto zapobiec takiej ewentualności? Po co czekać na nieszczęście?

Jeśli ktoś może w tej sprawie pomóc, usilnie proszę o podpowiedź: Co jeszcze można zrobić? Zgłaszałem to już w instytucjach samorządowych, ale reakcji, jak nie było, tak nie ma. Tą drogą jest ulica Lubczyńska zaczynająca się w dzielnicy Szczecina - Dąbie, kończąca się w Pucicach - już w powiecie Goleniowskim. Ulica gościła już na łamach Wiadomości24.pl ze swoimi "niechodnikami".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Bogowie-Urzędnicy rządni są ofiar. Przy okazji ubolewania nad poszkodowanymi można poprawić wizerunek. A jak usunie się zagrożenie i nieszczęścia się uniknie, to nikt tego nie zauważy. "Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgodzić trzeba".

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.04.2009 08:02

+ Smutna u nas norma: " Zgłaszałem to już w instytucjach samorządowych, ale reakcji, jak nie było, tak nie ma." Polska - urzędowa potrafi zniechęcić człowieka do wszelkich obywatelskich odruchów i działań. Totalny brak reakcji. Znam to z autopsji, niestety. Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.