Facebook Google+ Twitter

Ulica Lubczyńska w Załomiu ubrana w nową szatę

Dzisiaj mogę z satysfakcją poinformować - wszem i wobec - że ulica Lubczyńska przybrała nową szatę - jest ulicą nowoczesną i bezpieczną.

Widok na ulicę / Fot. Tadeusz Śledziewski2010.09.05 w Wiadomościach24.pl ukazała się druga informacja (zatytułowana "Roboty idą ostro, niedługo będzie chodnik") o stanie ulicy Lubczyńskiej w Załomiu (powiat Goleniowski). Informacja była pełna optymizmu i zadowolenia z przebiegu robót.

Dzisiaj mogę z satysfakcją poinformować - wszem i wobec - że ulica Lubczyńska przybrała nową szatę - jest ulicą nowoczesną i bezpieczną. Mój optymizm w poprzednim materiale nie był bezpodstawny. Mogę się przyznać, że jestem w pełni usatysfakcjonowany z jakości wykonanych robót. Na całej ulicy wykonano "spowalniacze". Co za radość! Już kierowcy nie będą szaleć. Rad nie rad będą musieli zachować się grzecznie i co i rusz przyhamowywać. Wymuszenie zachowań czasem powoduje pożyteczne skutki. A przejścia dla pieszych - wprost ekskluzywne. Wyraźnie namalowana zebra z obu stron osłonięte płotkami.

Widok ulicy Lubczyńskiej w kier. Goleniowa / Fot. Tadeusz ŚledziewskiRadość moja jednak jest niepełna. Wystarczy przekroczyć granicę pomiędzy powiatem Goleniowskim a Szczecińskim i emocje bledną. Niby nadal mamy ulicę Lubczyńską, ale to nie ta ulica co w powiecie Goleniowskim. Zobaczcie sami na załączonych fotografiach.

Nie będę wychwalał Samorządowców Goleniowskiego powiatu, choć na to zasługują, bo nie o pochwały tu chodziło. Powiem krótko - brawo im za to! Wykonali „Dobrą Robotę” Reszta na fotografiach.
Spowalniacz / Fot. Tadeusz ŚledziewskiTeż Lubczyńska, ale w pow. Szczecińskim / Fot. Tadeusz Śledziewski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Wydaje mi się, że ten cały niedowład jest wynikiem najzwyklejszego lenistwa urzędniczego. Podam przykład. Jadąc kiedyś z grzybobrania drogą z Chociwla musiałem wjechać na autostradę ze Świnoujścia na Berlin. Okazało się, że nie zrobiono tam pasa włączającego. Taki stan przy włączaniu się do ruchu stanowi ogromne zagrożenie, gdyż przy prędkościach poruszania się po autostradach, trudno oczekującemu ocenić czas przebycia drogi pojazdu nadjeżdżającego z prawej strony, którego światła, ledwie są widoczne. Wjechałem i zaraz usłyszałem sygnał - nadjeżdżający musiał hamować. W takim stanie o wypadek nie trudno. Na wysłane pismo otrzymałem odpowiedź, z Dyrekcji Dróg i Autostrad, że wykonanie takiego pasa wymaga wielu zabiegów planistycznych i możliwe będzie gdzieś za około cztery lata. Mnie taka odpowiedź nie zadowoliła, bo jadąc z Goleniowa przez Różycę zauważyłem hałdę betonowych płyt drogowych i zaraz przyszło mi na myśl, że z tych płyt można byłoby taki pas tymczasowo ułożyć i obniżyć zagrożenie w tym węźle drogowym. Na cztery lata by się opłaciło. Tylko potrzeba chęci i jak wspomniał Ryszard - współdziałania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czekajmy następnych ... wyborów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Justyno, trzeba wybrać dobry samorząd, który umie pozyskać fundusze z UE. Własnymi środkami nie da się zrobić. Nie ma takiego mądrego w Polsce. A czekać dziesięć lat?! Inne gminy będą daleko w przodzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tadziu, odkryłeś całą prawdę o naszej pięknej Ojczyźnie. Miedza zawsze nas dzieliła. Mamy to wyssane z mlekiem... i przekazane w genach. Czy można się dogadać po sąsiedzku, żeby coś wspólnie zrobić, lub w podobnym czasie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piszmy o miejscowych problemach, mankamentach, niedociągnięciach, czy niekompetencjach samorządowców, może to coś pomoże.
Chociaż Szczecińscy "Włodarze" są wyjątkowo uodpornieni na wskazywanie występujących mankamentów na terenie ich "Jurysdykcji". Od roku piszę, niemal do "wszystkich świętych" aby ktoś wyciął niebezpiecznie wychylone drzewa na jezdnię ulicy łączącej Gumieńce z Podjuchami (Dzielnice Szczecina położone na lewo i prawobrzeżu) i nadal, jak stały tak stoją. Widocznie władza Szczecina wyszła z założenia, jeśli są pochylone, to powinny się same przewrócić. Że kogoś przygniotą? Cóż! Straty w przyrodzie muszą być.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tadeusz nie popieram Twojego entuzjazmu, ale ulica rzeczywiście wyładniała.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pięknie . U nas kłopot dla gminy z chodnikami. Największa wieś w gminie, a chodników nie ma. Nawet przy głównej drodze 307 wojewódzkiej prowadzącej przez naszą wieś są tylko z jednej strony. Widzę na twoich fotografiach ,że wjazdy też należą do chodników i są wykonane. U nas ludzie niektórzy w swoim zakresie je wykonali. Myślę ,że co potrzeba to poprawią i będziecie mieli czysto.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.