Facebook Google+ Twitter

Ulica Piotrkowska - Łódź w miniaturze

Dla mnie, oddalona od Warszawy o 130 km Łódź, to przede wszystkim Piotrkowska. A raczej Piotrkowska to Łódź w miniaturze. Możecie się ze mną nie zgodzić, uważam jednak, że lepiej to brzmi niż utożsamianie miasta z Centrum Handlowym "Manufaktura". Zapraszam na spacer po Piotrkowskiej.

1 z 12 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Część kamienic w remoncie, część świeci już nowym blaskiem. fot. Ewa Tina Szafranowicz
Część kamienic w remoncie, część świeci już nowym blaskiem. fot. Ewa Tina Szafranowicz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

S.
  • S.
  • 22.10.2011 13:56

a ja również dziękuję za artykuł i zapraszam tutaj: www.ulicapiotrkowska.blogspot.com

Komentarz został ukrytyrozwiń
A. Nastarowicz
  • A. Nastarowicz
  • 21.10.2011 14:28

Pani Ewo super zdjęcia. Każdy widzi "Pietrynę" jako opustoszały spacerniak pełen banków, siedzib sieci telefonii komórkowej oraz sklepów odzieży zachodniej czy też butików z kiepskim obuwiem a Pani pokazała swoją galerią że Piotrkowska wcale nie jest taka zła i że pięknieje ;) Sama planuję zrobienie zdjęć "Pietryny" w któryś wieczór jednak sprzęt odmówił mi posłuszeństwa :(

Panie Damianie ja też byłam Łodzią zdegustowana a mieszkam w niej z niewielkimi przerwami od urodzenia ale samodzielne wyprawy już jako dorosła osoba w poszukiwaniu czegoś ciekawego na podstawie opisów i map oraz udział w spacerach w ramach Dni Łodzi całkowicie zmieniły moją opinię.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję, Pani Ewo, za ten spacer po Pietrynie. Pani zdjęcia to bardzo oryginalne spojrzenie na wizytówkę Łodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lidia Markowicz
  • Lidia Markowicz
  • 20.10.2011 14:45

Piękne zdjęcia, zwłaszcza że robione w niedzielny poranek. Później zjawiają się ludzie i jak dla mnie ich obecność dekomponuje ujęcia architektury. Żal tylko braku prawdziwego życia tej ulicy. Drogie czynsze, bliskość Manufaktury i Galerii Łódzkiej przyczyniają się do wyprowadzek sklepów. Ich miejsce zajmują oddziały banków, telefonii komórkowych i biur podróży. A dla mieszkańców zakupienie bułek i twarożku to cała wyprawa, bo poprzeczne ulice ulegają temu samemu trendowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedyś też tam spacerowałem: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Łodzi spędziłem dwa lata. Kiedy tam przyjechałem byłem zdegustowany. Ale w miarę poznawanie tego miasta, odczuwałem coraz większą sympatię. Teraz po latach czasem za Łodzią tęsknie. Bardzo fajna galeria.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Technicznie jestem noga, wiem. Powinnam pójść na jakiś kurs na którym pomogę mi nadać profesjonalnego sznytu moim antropologicznym fotkom :) Dziękuję jednak za słowa uznania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Można się trochę czepić strony technicznej. Ale podoba mi się klimat zdjęć. Niby zwykle zdjęcia a ja z ciekawością obejrzałem całą galerię.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.