Facebook Google+ Twitter

Ulica Równa. Dlaczego niewesoło jest w Wesołej

Władze Wesołej nie respektują wyroków sądu, a łamiący prawo burmistrz od lat pozostaje bezkarny. Urzędnicy z Wesołej, zamierzają wbrew wyrokowi NSA zniszczyć nieruchomość i dorobek całego życia mieszkańców, by poszerzyć ulicę Równą. Dziennikarze wystąpili z wnioskiem do premiera Tuska o przywrócenie prawa w tej części Warszawy i usunięcie skompromitowanego burmistrza Edwarda Kłosa.

Urząd w Wesołej / Fot. Paulina NowickaO odwołanie łamiącego prawo urzędnika apelowała w telewizji minister Julia Pitera, domagała się tego publicznie Irena Kamińska, prezes Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, Zbigniew Piesiewicz senator i znany adwokat w „Super Ekspresie” nazwał wydarzenia w Wesołej „wielkim skandalem”, a Rzecznik Praw Obywatelskich ubolewał nad łamaniem wyroku sądu, ale stwierdził, iż brakuje mu instrumentarium do wyciągnięcia konsekwencji.

Dziennikarze „Warszawskiej Gazety” wystąpili z wnioskiem do premiera Tuska o przywrócenie prawa w tej części Warszawy i usunięcie skompromitowanego burmistrza Edwarda Kłosa.

Gazeta ujawniła też sieć powiązań partyjno-urzędniczo-towarzyskich, dzięki którym ten stan bezkarnie trwa. Ośmiornicą z Wesołej nazwano byłego burmistrza Wesołej, a obecnie z-cę prezydenta Warszawy Jacka Wojciechowicza, który wspiera ówczesnego z-cę, a obecnie włodarza Wesołej - Edwarda Kłosa. Lidia Krajewska natomiast, wbrew pisemnym zapewnieniom, nie nadała biegu skardze poszkodowanych w Radzie Warszawy. Jacek Wojciechowicz to przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Wesołej, Krajewska i Kłos jego zastępcy w tej partii. Sprawę przedstawiliśmy jako pierwsi, podjęły ją inne media i wielokrotnie relacjonowały. Dzisiaj odsłona innej bulwersującej sprawy z tej dzielnicy. Ulica Równa leży przy lesie, na skraju Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.. / Fot. Paulina Nowicka

Zdewastować nieruchomość wbrew wyrokowi NSA

W Wesołej znajduje się mała osiedlowa ulica Równa, utworzona przed laty z gruntów mieszkańców, którzy nie otrzymali z tego tytułu odszkodowania. Pierwszy parterowy dom zamieszkuje rodzina lekarzy - państwa Gdowskich z trojgiem dzieci. Od kilu lat ich życie zamieniono w horror. W 1996 r. urząd wydał zgodę na wybudowanie domu, a właściciele zainwestowali oszczędności swojego życia. Kilka lat temu za biurkiem w urzędzie w Wesołej powstała, zakwestionowana przez mieszkańców, koncepcja poszerzenia ulicy.

Państwo Gdowscy w swoim ogrodzie. / Fot. Paulina Nowicka- W tej koncepcji wejście o dodatkowe cztery metry na naszą działkę spowoduję zdewastowanie nieruchomości - mówi właścicielka Jolanta Gdowska. Mieszkańcy skierowali skargę do Sądu Administracyjnego. „Skarga jest zasadna” – orzekł w prawomocnym wyroku NSA w dniu 9.10.2002 roku i tym samym, zakazał dewastacji nieruchomości.

Pozorny koniec problemów…
Poszkodowani mieszkańcy zostali nawet zaproszeni do urzędu przez ówczesnego burmistrza Wesołej pana Jastrzębskiego i przeproszeni za całą sytuację. Radość jednak trwała krótko. Nowy burmistrz Edward Kłos, wbrew wyrokowi NSA, powrócił do starej koncepcji.

- Boimy się co, będzie jutro. Nie mamy już ani czasu, ani siły walczyć. Pozostaje demonstrować i powiadamiać media - mówią zrozpaczeni mieszkańcy Wesołej. - Pamiętam jak w ciąży chodziłam walczyć z bezprawiem, teraz córka ma już 5 lat i wracamy do punktu wyjścia - dodaje pani Jolanta.

Zdewastować nieruchomość wbrew wyrokowi…

Urzędnicy z Wesołej, zamierzają wbrew wyrokowi NSA zniszczyć nieruchomość i dorobek całego życia państwa Gdowskich. - Wielokrotnie interweniowałam w urzędzie. Bez skutku. Naczelnik Wydziału Infrastruktury pan Pylak i burmistrz Kłos uparcie zmierzają do realizacji zakazanej wyrokiem koncepcji - mówią zdesperowani właściciele. Sąd zabronił im bowiem poszerzania ulicy kosztem tylko jednych mieszkańców i o ile w ogóle jest to konieczne, to wykonać to przez uszczuplenie działek po obydwu stronach.

Znaczące jest, że urząd w Wesołej wydał pozwolenie na ogrodzenie posesji po drugiej stronie ulicy, już po wydaniu wyroku NSA, a teraz cynicznie używa argumentu, że nie chce tego ogrodzenia niszczyć. Chce natomiast zdewastować posesję, której właściciele śmieli poskarżyć się w sądzie.

- To ma być forma zemsty i zastraszania innych - mówią mieszkańcy. - By, dokonać tej operacji urząd zawsze znajdzie sposób. Czy może podciągnąć tę „inwestycję” na małej uliczce w lesie u skraju Mazowieckiego Parku Krajobrazowego pod ustawę o realizacji obiektów pod Euro 2012? – pyta zbulwersowana i wyczerpana nerwowo właścicielka. Byłby to kolejny, kompletny absurd.

Społeczny Komitet Poszkodowanych przez Urząd w Wesołej

Ulica Równa w Wesołej / Fot. Paulina NowickaW odpowiedzi na bezprawie w Wesołej powołano Społeczny Komitet Poszkodowanych przez Urząd. - Od tego czasu zgłaszają się do nas mieszkańcy i opisują swoje szokujące sprawy. Powołaliśmy Społeczny Komitet, który musi wyręczyć państwo i walczyć z bezprawiem urzędu - mówi jego pomysłodawca Adam Białas i pokazuje opisy innych spraw. - Kończymy rejestrację gazety lokalnej, a nasze problemy zna już pani minister Julia Pitera i inni posłowie. Wielu dziennikarzy też interesuje się tym, co się tu wyprawia i dalej będą relacjonować naszą gehennę – dodaje Białas.Państwo Gdowscy w przepięknym ogrodzie po domem, wkrótce wbrew wyrokowi NSA ich nieruchomość ma zostać zniszczona. / Fot. Paulina Nowicka

Pan Adam Białas w związku z łamaniem wyroku sądu w jego sprawie, o której kilkakrotnie pisałam
Samowola w Wesołej, czyli własciciel kontra urządl, Samowoli ciąg dalszy, W_bananowej republice nad Wisłą urzednicy kpią z prawa i bezczynnością władz na tą patologie, poskarżył się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Wyrok tej instytucji może okazać się kompromitacją systemu prawnego w RP, który nie przewiduje odpowiedzialności za łamanie wyroków przez urząd. Ustawodawca bowiem nie założył, że organ władzy samorządowej i państwa może to zrobić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Temat ten podjęła też Gazeta Warszawska . Wydanie z 11- 17 lipca nr 25 str 8, 9. Ogromny materiał na dwie strony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny materiał! Prawdziwy ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) wczoraj pisałem to przy artykule o burmistrzu Lądka-Zdroju, dziś powtórzę:

ehh, to polskie prawo...

Komentarz został ukrytyrozwiń

plus za śledzenie tego problemu, czekam na dalsze relacje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krótki komentarz: urzędnicza głupota.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyrok zakazujący NSA dotyczy prócz opisanych w materiale , 5 innych rodzin, które również "niepokornie" poskarżyły się w Sądzie. Opisany problem i zagrożenie dewastacją dotyczy wielu rodzin - właścicieli nieruchomości przy ul. Równej. Ludzie Ci są skrajnie zdesperowani i pozostawieni bez pomocy państwa, ze "świstkiem papieru" - wyrokiem NSA i wieloletnią walką z bezprawiem.
Komitet monitoruje tą sprawę, ale nie zapauje nad możliwymi "odwiedzinami" poszkodwanych u burmistrza i konsekwencjami tego incydentu.
To nie jest zabawne, to hańba i wielki skandal!

Komentarz został ukrytyrozwiń

jaja jak berety

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uwaga! AKCJA! Wysłałem mejla na adres:
burmistrz@wesola.waw.pl
Temat: do rządu Nadwiślańskiej Republiki Bananowej
Treść: Czytałem:
link est_w_wesolej_70237.html#form-punkt
Cała Polska się dowie.
Wstyd!
Adam Degler, dziennikarz obywatelski link
Zachęcam do podobnej korespondencji! Niech poczują, że media to my :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

jakże symptomatyczne...

Komentarz został ukrytyrozwiń

niesmowite,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.