Facebook Google+ Twitter

Ulicami Krakowa przeszedł Marsz Pamięci [zdjęcia]

W Krakowie trwają obchody upamiętniające 70. rocznicę likwidacji krakowskiego getta. Ulicami miasta przeszedł marsz pamięci. - Nie wolno pozwolić, aby znów dochodziło do takich sytuacji - powiedział Zvi Rav Ner, ambasador Izraela w Polsce.

1 z 13 Następne zdjęcie
Zdjęcie: O godzinie 12 na placu Bohaterów Getta w Krakowie rozpoczął się Marsz Pamięci. Przed wojną w Krakowie żyło blisko 70 tysięcy Żydów. Niespełna tysiąc z nich uszło z życiem. Fot. Dawid Serafin
O godzinie 12 na placu Bohaterów Getta w Krakowie rozpoczął się Marsz Pamięci. Przed wojną w Krakowie żyło blisko 70 tysięcy Żydów. Niespełna tysiąc z nich uszło z życiem. Fot. Dawid Serafin

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (42):

Sortuj komentarze:

@ Eugeniusz Łuczyński
"Arkadiuszu Gębko !!!"

Trawestując Yossariana zapytam - Gdzie jest niegdysiejszy Mutra?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wink ! Panie Gębka! Nie będę pisał o marszu więc zapewne pozostanę na materacu i przy piersiach. Nigdzie i nigdy nie pisałem, że w jakiś specjalnie pozytywny czy negatywny sposób jestem nastawiony do synów Dawida czy synów wywodzących się z innych nacji. Jako że żydostwo , na narodzie Polskim odcisnęło i odciska w dalszym ciągu swoje piętno częściej negatywne niż pozytywne, ( nie mam zamiaru tego tematu dalej rozwijać , on zasługuje na odrębne ,poważne i dogłębne potraktowanie ) żydzi stanowią dla Polaków i całego świata materiał do rozważań o szczególnej gęstości, barwie i zapachu. Sądzę nawet , że wśród narodów świata temat Niemcy nie wywołuje już takich emocji jak temat Syjam ... przepraszam Syjon. ( ależ ja mam pamięć mimo daty urodzenia i mimo że nie brałem udziału w pamiętnych marszach pokoju i tolerancji socjalistycznej tak jak czynili to dzisiejsi orędownicy sprawy Dawidowej Miller, Oleksy zwany przez złośliwych i niezorientowanych "Olinem" czy prezydent wszech czasów "Jojne" Olek zwany Kwaśniewskim który swojego polskiego patriotyzmu dowodził w Charkowie w 1999 a żydowskiego w jakże inny już namaszczony i solenny sposób w Jedwabnem) . Odbiegłem od tematu. Przepraszam że zamiast sprawami ważnymi zająłem się przez chwilę politycznym łajnem. Wracając do ad remu. Wielce szanowny panie Wink!!! Pana wyobrażenie o moim stosunku do sprawy żydowskiej i do samych Żydów jest mi tak obojętne jak stan pańskiego owłosienia. Z treści pańskich komentarzy wynika że porusza się pan w świecie duperel i omamów mentalnych ( świetlisty anioł , nakaz siły wyższej ,sen nocy letniej ,przeczucia i objawienia ). Boże Święty!!!! Nie jest pan - mam nadzieję - naukowcem choć wizualne stereotypy dot.tej profesji pan spełnia. Panie!!!! Teorie naukowe budowane na podstawie narkotycznych omamów i to nie swoich . To jest chore jak prawdopodobnie chory jest umysł który je tworzy. Stop Eugeniuszu!!! Zaczynasz na poważnie angażować swoje emocje w problem funta kłaków nie warty a przecież jesteś po wirusowym zapaleniu krtani i nie wolno ci krzyczeć. Drogi bracie Grzegorzu !!!! W złym tonie jest nie reagować na kretyństwo, bufonadę , snobizm czy inne parszywstwa drążące ludzką osobowość . Wytknięcie ich bliźniemu to nie zniewaga a obywatelski obowiązek. I ja to czynię tam gdzie uważam za stosowne. I oczekuję wzajemności bez strachu i złości na krytykującego moje słabości, tak mi dopomóż Bóg. A za "polskich Polaków narodowości polskiej" serdecznie i całkiem poważnie dziękuję . Albowiem powiadam wam że polski Polak narodowości polskiej jest dla mnie bardziej polski od polskiego żyda narodowości polskiej o czym ma tylko świadczyć wymyślone polskie nazwisko. A co do Rafała Ziemkiewicza. Zanim ten wybitny znawca polskiej i światowej sceny politycznej sformułował swoje pierwsze myśli demokratycznego narodowca , ja już nim byłem. A hasło "Polska ,Polska uber alles" wyssałem z mamusinej piersi. Stąd zapewne moja obecna wielka atencja dla piersi kobiecych.
Arkadiuszu Gębko !!! Pana na nic więcej oprócz banalnych frazesów i gramatycznych połajanek nie stać ??? Określone zabarwienie, czuć Ziemkiewiczem. Totalna kicha !!! Pana czuć na 100 mil Michnikiem i co z tego ? Po prostu ja pachnę ziemkiewiczowstwem pan cuchnie Michnikowerem i musimy z tym żyć , rozprzestrzeniając ja zapach pan ohydny odór. I na koniec żeby dać panu pole do intelektualnego popisu pyknę sobie jeszcze jeden błąd : jest pan pżondnym facetem. To hear i szalom jak zwykle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Bartłomiej Bąk - tego sformułowania używają ludzie mający negatywne nastawienie do Żydów. Tak samo jak Ziemkiewicz używa "polactwo", a niektórzy ludzie "lewactwo" mimo, że lewak to broń biała...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Bartłomiej Bąk

Oczywiście "Polactwo" to ziemkiewiczowski synonim o określonym zabarwieniu.
"Żydostwo" z komentarzy Eugeniusza Łuczyńskiego "czuć" bardziej Ziemkiewiczem, niż SJP PWN... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Arkadiuszu, akurat słowa polactwo w słowniku języka polskiego PWN nie ma.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Eugeniusz Łuczyński
"A ideologia!!! Tą panią można dopasować do każdej rzeczywistości."

Poprawniej byłoby "TĘ panią", gdyż występuje ona w bierniku w pańskiej kwiecistej wypowiedzi... :)
A co z łódzkim Polactwem - równie poprawnym jak Żydostwo?

Komentarz został ukrytyrozwiń

To sformułowanie jest w pełni poprawne językowo, choć podchodzi pod archaizm. Żydostwo to po prostu ogół Żydów (SJP PWN). Warto sprawdzić znaczenie słowa w słowniku a nie osądzać z góry czyjeś poglądy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To sformułowanie: "światowego żydostwa" w zupełności mi wystarczy do określenia poglądów pana Eugeniusza... Jego komentarze pierwsze wrażenie tylko potwierdzają.

Co do Hitlera to gdy leżał w szpitalu dostając pokaźne dawki morfiny miał wizję świetlistego "anioła" z długimi jasno blond włosami, który kazał mu oczyścić świat z niepożądanych elementów, wybudować monumentalną architekturę i przygotować miejsce dla "wyższej rasy", która miała się tu osiedlić. - Więc nie o rabunek i łupienie tu szło...
W przeciwieństwie jednak do pana Eugeniusza nie będę robił uwag osobistych na jego temat, bo uważam że to nie jest w dobrym tonie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Eugeniuszu świetne komentarze tylko nie wiem czy trafiają do niektórych rycerskich głów. Chylę czoło zawsze przed kulturą, wiedzą i obyciem co nie oznacza, że nie znam swojej wartości. Mam nadzieję, że się zrozumieliśmy :))))), pozdr.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzegorz Wink !! Ten tekst poniżej skierowałem również a może przede wszystkim do Ciebie. Szalom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.