Facebook Google+ Twitter

Ulicami Poznania przejdzie największa od kilkunastu lat demonstracja

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-23 07:36

Pracownicy z całej Polski będą bronić przeżywających kryzys zakładów Cegielskiego. Według działaczy wielkopolskiej "Solidarności", w manifestacji weźmie udział około dwóch tysięcy ludzi, w tym górnicy i stoczniowcy. - Nie będzie to spokojny protest - ostrzega szef Solidarności w Cegielskiem Tadeusz Pytlak.

Przewodniczący wielkopolskiej „Solidarności” Jarosław Lange zapowiada, że manifestacja, tak jak protest w czerwcu '56 roku, zacznie się na terenie fabryki. Manifestanci przejdą tą samą historyczną trasą do centrum miasta.

Związkowcy chcą zaapelować do rządu Donalda Tuska o podjęcie konkretnych działań. Chodzi między innymi o zahamowanie zwolnień i zagwarantowanie środków na odprawy i zaległe wypłaty. Swoje żądania przekażą na ręce wojewody wielkopolskiego Piotra Florka.

Poznańskie zakłady imienia Hipolita Cegielskiego to przede wszystkim główna fabryka silników okrętowych. Ze względu na kryzys w przemyśle stoczniowym w Cegielskim straciło pracę około pięćset osób. Zdaniem związkowców, szykują się następne zwolnienia, tym razem w spółkach - córkach HCP. Cegielski to też fabryka, której robotnicy w czerwcu' 56 roku, jako pierwsi upomnieli się u władz PRL-u o wolność, prawo i chleb.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.