Facebook Google+ Twitter

Ulicami Poznania przeszedł Marsz Pamięci ku czci ofiar spod Smoleńska

W 11. miesiącu po katastrofie smoleńskiej w Poznaniu odbył się I Marsz Pamięci. Jego organizatorem był Klub Gazety Polskiej.

1 z 12 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Manifestanci zebrali się o godzinie 17 pod Starym Browarem na ul. Półwiejskiej. Fot. Łukasz Gdak
Manifestanci zebrali się o godzinie 17 pod Starym Browarem na ul. Półwiejskiej. Fot. Łukasz Gdak

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Paweł13333
  • Paweł13333
  • 15.03.2011 15:17

Brawo Poznaniacy, brawo Panie Janie ! Zdjęcia - super.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 13.03.2011 19:48

Przepraszam za błąd ortograficzny .Pisze się - zdarza a nie tak, jak napisałam zdaża.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 13.03.2011 12:19

Do P.Wardyń-Katastrofa smoleńska była tragedią narodową i żałobą narodową.Dla naszego narodu napływały kondolencje z całego świata. Przeszła do historii Polski. Rzadko się zdaża,że jakiś prezydent ginie tragicznie. Poznań uczcił tę rocznicę. Jesteśmy poza tym narodem emocjonalnym,jak widzę z wyjątkami. Nie musi Pani opłakiwać nikogo ale nie ma Pani prawa zle mówić o osobach zmarłych.Taka zasada obowiązuje. Kogo Pani nie lubiła, to też nas nie interesuje,to wyłącznie Pani sprawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dorota Wardyń
  • Dorota Wardyń
  • 13.03.2011 08:04

Nikomu nie wolno i nikt nie ma prawa wypowiadać się w imieniu wszystkich, jesli chodzi o uczucia. One są zawsze sprawą indywidualną. JA nie uwielbiałam niczyjej małżonki, JA nie darzyłam ani krztyną sympatii bełkoczącego, miotającego się, wywołującego pogardliwy uśmieszek LK. Zatem proszę NIE wypowiadać się za Poznańczyków, Polaków, Wielkopolan, kobiety, młodzież itp.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 11.03.2011 12:11

Do Pani Massalskiej - Bardzo mi przykro na takie Pani słowa. Nie jestem osobą politycznie zaangażowaną i nigdy nie byłam. Sloganów nigdy nie mówię i nie piszę.Zle mnie Pani odebrała. Bardzo ciężko przeżyłam, tak jak i inni Polacy katastrofę smoleńską.Żegnaliśmy w Warszawie wszystkie osoby przywiezione w trumnach.Staliśmy z całymi rodzinami przy ul.Żwirki i Wigury, potem w czasie żałoby przed Pałacem Prezydenta i braliśmy udział w uroczystościach żałobnych.Zginęła nie tylko głowa państwa wraz z uwielbianą przez ludzi małżonką ale zginęło wielu wspaniałych ludzi. Kilkoro z tych osób( wcale z polityką nie związanych) znałam osobiście.Byli wartościowi i wspaniali oraz często niezastąpieni.Dużo po nich płakaliśmy. Kochaliśmy ich.Po ich śmierci pamięć o nich nie zaginęła i nie zaginie.Ucieszyłam się, że Poznań tak pięknie o ofiarach katastrofy pamięta. Zacytuję jeszcze znane wszystkim słowa poety " Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą ....."

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wiesława Rąbalska
  • Wiesława Rąbalska
  • 11.03.2011 09:30

Rozpisałaś się kobito a to same slogany

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co za slogany, biedne te nasze dzieci, budujemy im kraj roszpamiętywania, martyrologii, rozdrapywania ran, rozrachunków i niezgody.
A podobno katolicy to ludzie wybaczający i miłosierni.....
Pani Marto, czy Pani wierzy w to co napisała ? Dlaczego takie rzeczy odwracają uwagę tego biednego narodu od biedy, bezrobocia, przemocy, problemów dzieci chorych i opuszczopnych, samotności ludzi starych, bezdomnych, głodnych. Dlaczego nikt nie myśli o przyszłości młodego pokolenia bez pracy, perspektyw, mieszkań? Tymi tekstami, manifestacjami dla znudzonych starszych pań nic nie wnosicie w życie innych,pogrzebaliśmy zmarłych i chcemy trochę pocieszyć się życiem zanim los ześle następne problemy....( nie kochałam nikogo z 96 ofiar katastrofy....)

Komentarz został ukrytyrozwiń
czuwaj
  • czuwaj
  • 10.03.2011 21:33

i nikt ich nie spałował?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 10.03.2011 20:41

Poznańczycy zawsze mieli wyrazną osobowość. Pamiętam,będąc wtedy dzieckiem wydarzenia z czerwca 1956r. Dzisiaj, na miesiąc przed rocznicą katastrofy smoleńskiej pokazali swoje emocjonalne zaangażowanie w tą wielką tragedię narodową. Poznańczycy nie zapominają nigdy osób,które kochali. Z pewnością kochali wszystkich tych,którzy zginęli w katastrofie.Poznań zawsze będzie o Nich pamiętał.