Facebook Google+ Twitter

Ulicami Warszawy idzie Marsz dla Życia i Rodziny

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-25 14:48

Ulicami Warszawy idzie Marsz dla Życia i Rodziny. Jest to - jak mówią uczestnicy akcji - manifestacja przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby, od poczęcia do naturalnej śmierci. Jego uczestnicy domagają się pełnej ochrony życia.

Zofia Kawas - jedna ze współorganizatorek marszu - mówi, że jego uczestnicy chcą pokazać, jak bardzo są przywiązani do modelu tradycyjnej rodziny. Jak wyjaśnia, na co dzień ludzie ceniący wartości rodzinne, nie są widoczni. Ten marsz to również podkreślenie jaką wartością jest życie i okazanie dla niego szacunku od narodzin do naturalnej śmierci - podkreślają jego uczestnicy.

W marszu biorą też udział osoby, które nie zgadzają się na promowanie związków homoseksualnych. Niosą kolorowe balony i transparenty. Jak podkreślają, to związki obydwu płci powinny być promowane.
W marszu bierze udział około 300 osób. Idą one ulicami stolicy na Podzamcze, gdzie czeka na nich piknik rodzinny. Na imprezie zagrają zespoły chrześcijańskie, między innymi Siostry Jeremiasza, Full Power Spirit i Regał.

Marsz dla Życia i Rodziny jest inicjatywą Fundacji Pro oraz Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej imienia księdza Piotra Skargi. Do udziału zaproszone są wszystkie osoby i organizacje pozarządowe pozytywnie nastawione do idei praw człowieka, przyjazne życiu i rodzinie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.