Facebook Google+ Twitter

Ulicami Warszawy przejdzie "Marsz Pamięci"

W warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela, odprawiona zostanie dziś o 20. msza święta, w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Po niej zaplanowano "Marsz Pamięci".

"Obrońcy krzyża" pod Pałacem Prezydenckim / Fot. PAP/Leszek Szymański"Marsz Pamięci", przejdzie z ulicy Świętojańskiej pod Pałac Prezydencki. Jego organizatorem, jest redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz. Według zapowiedzi weźmie w nim udział kilka tysięcy osób.

Naczelnik stołecznej straży miejskiej, Marek Kubicki zapowiada utrudnienia w ruchu na Starówce. Zależnie od rozwoju sytuacji ruch pojazdów może zostać też zablokowany. Mariusz Sokołowski, rzecznik Komendy Głównej Policji, wykluczył również usunięcie barierek z Krakowskiego Przedmieścia. - Umożliwiliśmy delegacji złożenie w piątek rano kwiatów pod krzyżem, ale nie godzimy się na to, by zostały rozebrane stojące w tym miejscu barierki. Tym bardziej, że w tym miejscu dochodziło już do różnego rodzaju incydentów, a na wieczór zaplanowane jest kolejne zgromadzenie- stwierdził Sokołowski.

Podobny marsz miał miejsce w zeszłym miesiącu. Wzięło w nim udział kilkaset osób. Organizatorzy dzisiejszej manifestacji zapowiadają, że warszawskimi ulicami przejdzie kilka tysięcy osób z całej Polski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.