Facebook Google+ Twitter

Uliczny tor Formuły 1 we Wrocławiu?

Już 31 lipca rozstrzygnie się, które z polskich miast będzie miało największe szanse na budowę ulicznego toru Formuły 1. Na 2 dni przed zakończeniem głosowania Wrocław zgromadził ponad 39.000 głosów, co daje mu coraz mocniejszą pozycję lidera. Gdynia, która prowadziła przez pierwsze tygodnie, zgromadziła dotychczas prawie 33.500 głosów.

torformuly1.pl / Fot. screenJuż ponad 110 000 Polaków oddało swój głos w plebiscycie organizowanym przez LG Electronics, globalnego i technologicznego partnera F1, na lokalizację pierwszego w Polsce toru ulicznego Formuły 1.

Plebiscyt rozpoczął się 1 lipca i trwa do końca miesiąca. Od początku cieszył się dużym zainteresowaniem wśród fanów F1. - W pierwszych dniach odnotowaliśmy rekordową liczbę wejść na stronę toru Formuły 1" - wspomina Jakub Szałamacha z LG, lider projektu TorFormuly1.pl.
Na wybrane miasto można nadal głosować na stronie www.TorFormuly1.pl i oddać głos na Gdynię, Kraków, Warszawę lub Wrocław, popierając tym samym ideę budowy toru ulicznego i organizację wyścigów Grand Prix Formuły 1 w Polsce.

Na 2 dni przed zakończeniem głosowania Wrocław zgromadził ponad 39.000 głosów, co daje mu coraz mocniejszą pozycję lidera. Gdynia, która prowadziła przez pierwsze tygodnie, zgromadziła dotychczas prawie 33.500 głosów. Na trzeciej pozycji pozostaje Kraków z 24.000 głosów, a na Warszawę głosowało dotychczas 15.000 Polaków.

Po zakończeniu 31 lipca głosowania, LG złoży w siedzibie organizacji F1 Formula One Group oficjalną propozycję organizacji wyścigów F1 w Polsce. - Wybrane przez internautów zwycięskie miasto będzie rekomendowaną lokalizacją toru ulicznego w naszym kraju - dodaje Jakub Szałamacha. Ogłoszenie wyników zostanie ogłoszone 7 sierpnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

"Ogłoszenie wyników zostanie ogłoszone 7 sierpnia."- i tutaj stwierdzam błąd ;). Niech LG rekomenduje Wrocław ;). /MP

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli tor miałby powstać w Polsce, to proponuję właśnie Wrocław. Ale nie uliczny, a całkiem nowy. Zupełnie inaczej by to wyglądało. /MP

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie no ja osobiście nie wierzę w to...może i tor będziemy mieli ale nie uliczny i może za 10 lat...jak dobrze pójdzie...bądźmy realistami, nie wydawajmy głupio pieniędzy na promocję miasta ( nie wiem którego jeszcze), jak to Wrocław robił na expo....Wiadomo było odrazu że przegramy....i tak samo będzie i tym razem:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomasz Sierpiński napisał:
"To chyba żart, gdzie niby miałby jeździć te wyścigówki? Po torach tramwajowych?"
Na stronie konkursu możesz zobaczyć, gdzie ma być ten tor. Ma przechodzić m.in. przez pl. Grunwaldzki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panowie, przecież to tylko zabawa :-)

Gdynia ciśnie, Wrocław wcale nie taki pewny hehe :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To chyba żart, gdzie niby miałby jeździć te wyścigówki? Po torach tramwajowych?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak....już widzę bolidy F1, mechaników temów i cały ich sprzęt we Wrocławiu i na nazym lotnisku jak przylatują:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.