Facebook Google+ Twitter

Ulotki w parafii kontra WOŚP

Wątpiących, także księży, przeciwnych zbiórce na Wielką Orkiestrę, należy zachęcić do wejścia na jej strony internetowe, na których można wyczytać dokładne rozliczenie zebranych pieniędzy oraz ich szczegółowe przeznaczenie na określone cele medyczne, z adresami odbiorców zakupionego sprzętu.

 / Fot. W24Założyciel i kapelmistrz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) ma ogromne rzesze, liczone w wielu milionach, zwolenników w Polsce i na świecie. Niech posłużą tu tylko dwa przykłady: w 2011 roku wolontariusze zebrali na szlachetne cele WOŚP ponad 47 mln zł a w pierwszym roku powstania tej instytucji, w 1993 - jedynie 2,4 mln zł. Od 20. lat, odkąd gra WOŚP w Polsce a ostatnio już w przeszło 50. krajach świata, kwota zbieranych pieniędzy stale rośnie. Łącznie przez 19 lat pracy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zgromadzono około 450 mln zł. Nie leżą one w banku bezczynnie. Za te miliony zakupiono i wyposażono szpitale w Polsce w najnowocześniejszy sprzęt do ratowania życia ludzi – dzieci i dorosłych.

Od początku idea WOŚP, zwłaszcza zbierane miliony, kłują w oczy wielu szarych księży i części hierarchów Kościoła kat. Potępiają, więc z ambon, zarówno szefa Orkiestry Jurka Owsiaka, wolontariuszy, jak i ofiarodawców. To nic, że przed 19. laty za pieniądze WOŚP zakupiono sprzęt niezbędny w leczeniu chorób serca noworodków. To nie ważne, że 8 stycznia 2012 roku, w XX rocznicę społecznej instytucji WOŚP, prowadzono zbiórkę na zakup najnowocześniejszych urządzeń do ratowania życia wcześniaków. Dzieci w tym przypadku są nieistotne. Tu chodzi o miliony, które powinny pójść do kasy kościołów, a nie na jakieś tam zachcianki bezbożnika Owsiaka.

Ileż to można by było postawić nowych domów Pana Boga za te kilkaset milionów zebranych dotychczas. A ileż można by było wyremontować starych świątyń w Polsce. No a przy okazji ile poszłoby na cele bliżej nieznane – poza kasą Kościoła. Można by nimi obdzielić swoich bliskich i rodziny bliskich, a także jakieś bliżej nieznane osoby, dajmy na to płci pięknej, itp. Za te niecne czyny kapelmistrz Orkiestry i jego bezbożni ofiarodawcy powinni ponieść najsurowsze kary boskie.

Podkreślił to dobitnie pewien dobrodziej kościelny, w Poniatowej na Lubelszczyźnie, w sam dzień święta Trzech Króli. Przy świątyni pod wezwaniem Świętego Ducha, jakiś duch święty serwował ulotki z pogróżkami, które informowały i ostrzegały: "Dajesz na Orkiestrę? Idź do spowiedzi!" Nie idziesz – oddaj pieniądze w zakrystii – tego nie napisano, ale tak część wiernych rozumiało ich sens.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Kiedy znormalnieją wszyscy?...chcialabym tego doczekać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
konio
  • konio
  • 10.01.2012 08:29

Takie sytuacje nie są odosobnionymi przypadkami"klinicznymi"pojedynczych księży,ale są objawem choroby polskiego kościoła,która zaczyna nosić znamiona postępującej epidemii.Diagnoza jest prosta;pasożytnictwo prędzej czy później zaczyna prowadzić do patologii samego pasożyta tudzież organizmu na którym on żeruje.Według wstępnych badań ,organizm w porę włączył system obronny pasożyt zaś, ulega stopniowemu zatruciu własnym jadem.Rokowania są pomyślne-insekty dotkniętne epidemią samozatrucia najprawdopodobniej same odpadną od zdrowej tkanki nosiciela.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Stanisławie, co na to przełożeni Pana Głaza?
"Człowiek wierzący dając Wielkiej Orkiestrze pieniądze popełnia grzech, bo bierze udział w sprawach diabelskich" - no oczywiście, że tam nie powinien wkładać swój wdowi grosz, tylko powinien przeznaczyć na zbożny cel.
Żadne tam sprawdzanie przejrzystości tutaj nie pomogą, bo i tak Owsiak dla wielu księży będzie dzieckiem Szatana. Oni mają swoje dane.

Zarzucanie Jurkowi Owsiakowi wygenerowanie hasła "Róbta co chceta!" jest śmieszny. Czym miał zjednoczyć dwadzieścia lat temu młodzież? Proponowaniem modlitwy różańcowej? Okazało się to nieskuteczne., więc poszukiwał i trafił! Trwa to zjednoczenie młodzieży i nie tylko już dwadzieścia lat! Chwała mu za to!

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlinska
  • elaszychlinska
  • 09.01.2012 16:46

Panie Stanisławie , jestem pod wrażeniem Pana artykułów . Księża coraz częściej oddalają się od wiernych i ich potrzeb .Rozdawanie takich ulotek działa na jego niekorzyść . Czy księża kiedykolwiek rozliczali się ze swoich dochodów ? Owsiak robi to z zegarmistrzowską precyzją .Chwała mu za to .

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlinska
  • elaszychlinska
  • 09.01.2012 16:46

Panie Stanisławie , jestem pod wrażeniem Pana artykułów . Księża coraz częściej oddalają się od wiernych i ich potrzeb .Rozdawanie takich ulotek działa na jego niekorzyść . Czy księża kiedykolwiek rozliczali się ze swoich dochodów ? Owsiak robi to z zegarmistrzowską precyzją .Chwała mu za to .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetnie, że o tym piszesz, Stan.

Dobrze chociaż, że mieszkańcy Poniatowej myslą inaczej, niż ich dobrodziej ksiądz.Ludzie normalnieją na szczęście.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.