Facebook Google+ Twitter

Ułóż pytania na maturę 2011, możesz zarobić tysiąc złotych

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2010-09-22 02:04

Za ułożenie tematu wypracowania z języka polskiego możesz dostać 1000 zł, a za zadanie z matematyki 100 zł. Nieważne kim jesteś. Centralna Komisja Egzaminacyjna czeka na propozycje do końca września. Zobacz jak to zrobić.

Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic license. / Fot. fawkeW całym kraju autorów zadań jest ponad tysiąc, ale wciąż potrzeba nowych pomysłów, by zaskoczyć uczniów sformułowaniem tematu, ujęciem problemu. Centralna Komisja Egzaminacyjna chce powiększyć grupę autorów i dlatego w ramach programu unijnego zachęca wszystkich do nadsyłania swoich propozycji w ramach "Budowy banku zadań".

Autorami mogą zostać nie tylko nauczyciele czy pracownicy naukowi, ale wszyscy zainteresowani tworzeniem zadań egzaminacyjnych, pasjonaci nauki, studenci, czy gospodynie domowe. Nie wystarczy jednak zadanie wymyślić. Potem musi ono zostać zaakceptowane przez specjalne jury, wyłonione przez CKE.

Nauczyciele za udział w tworzeniu arkuszy egzaminacyjnych otrzymują niewielkie pieniądze.
Za jeden zawierający kilkadziesiąt zadań arkusz cały zespół otrzymuje ok. 1500 zł, a składa się on zwykle z pięciu osób.

Czy Polacy okażą się płodnymi twórcami zadań? Przekonamy się w połowie października, gdy CKE przedstawi wyniki swoich łowów. Warto spróbować, bo za ułożenie tematu wypracowania z języka polskiego można dostać 1000 zł, a za zadanie z matematyki 100 zł.

Należy przygotować zestaw własnych, oryginalnych, autorskich zadań egzaminacyjnych, przygotowanych zgodnie z opisem, przedstawionym w załącznikach na stronie internetowej CKE. Np. zadania z języka polskiego dotyczą "Zemsty" Fredry, zaś z historii -
powstania warszawskiego.

Zadania należy podpisać pseudonimem i przesłać anonimowo, drogą elektroniczną, w terminie do 30 września, na adres:
banki_zadan_rekrutacja@cke-efs.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Romeeeo
  • Romeeeo
  • 18.10.2010 23:55

Chodzi o to, aby nie dać się zaskoczyć! Zarejestrowałem się na portalu www.akademiapwn.pl i jestem na bieżąco, jeżeli chodzi o wiedzę. :-P Byle do maja!

Komentarz został ukrytyrozwiń
kd
  • kd
  • 08.10.2010 17:42

Jestem zawiedziona z powodu pierwszego zdania...czego aż tak zależy komisji na "zaskoczeniu" maturzystów?
Matura powinna w PROSTY i logiczny sposób sprawdzać wiedzę!!!I tak dostarcza wystarczająco dużo stresu.Najlepiej dowalić coś z kosmosu, żeby nikt nie zdał, tak ? Zaskakujcie maturzystów dalej, a skończy się na tym, że uczelnie bedą puste. Układaniem zadań maturalnych powinien zajmować się ktoś, kto przynajmniej wie jak wygląda program nauki w liceum!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.