Facebook Google+ Twitter

Ultimatum Juszczenki dla Tymoszenko

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-05 16:37

Wiktor Juszczenko postawił Julii Tymoszenko ultimatum. Powrót do koalicji z proprezydencką Naszą Ukrainą jest możliwy, jeżeli ugrupowanie premier wyjaśni swoją pozycję dotyczącą konfliktu Gruzji z Rosją i skasuje ustawy ograniczające władzę Wiktora Juszczenki.

Ukraiński prezydent powiedział, że istnieje wiele metod demokratycznych, które pozwalają na rozwiązanie kryzysu. Przypomniał, że członkowie Bloku Julii Tymoszenko wielokrotnie zapewniali o możliwości odrodzenia koalicji z Naszą Ukrainą. Jest to możliwe, ale ugrupowanie premier musi spełnić dwa warunki. Po pierwsze ogłosić swoją pozycję, co do konfliktu w Osetii Południowej. Ma ona zawierać - między innymi - krytykę wykorzystania stacjonującej na Krymie rosyjskiej floty czarnomorskiej w czasie operacji w Gruzji. Drugim warunkiem jest skasowanie przyjętych w tym tygodniu ustaw, które wzmacniają pozycję Julii Tymoszenko. Spełnienie tych dwóch żądań prezydenta umożliwi rozpoczęcie negocjacji na temat ponownego powołania koalicji.

We wtorek swoje warunki postawił z kolei Blok Julii Tymoszenko. Są to odwołanie szefa sekretariatu prezydenta Wiktora Bałohi oraz przeproszenie premier za ciągłą krytykę pod jej adresem ze strony obozu Wiktora Juszczenki.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.