Facebook Google+ Twitter

Ulubieńcy telewidzów z Telekamerami "Tele Tygodnia"

Zakończył się 20. plebiscyt publiczności, organizowany przez popularny tygodnik „Tele Tydzień”. Telekamery za osiągnięcia telewizyjne trafiły m.in. do Martyny Wojciechowskiej i Dariusza Szpakowskiego.

Gala Telekamer Tele Tygodnia odbyła się po raz 20. / Fot. materiał prasowyTegoroczna jubileuszowa gala, która odbyła się 30 stycznia 2017 roku w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie różniła się od tej z 2016 roku między innymi tym, że nie była transmitowana przez TVP 2 (prawdopodobnie „w odwecie” za ubiegłoroczne żarty Ewy Błachnio i Roberta Górskiego z „dobrej zmiany”, prezesa TVP Jacka Kurskiego i , nie było te niewybredne okrzyki pod adresem Krzysztofa Ziemca z „Wiadomości”, wręczającego jedną ze statuetek). Zabrakło też Grażyny Torbickiej, która gospodynią gali Telekamer "Tele Tygodnia" była już 11 razy. W tym roku poprowadzili ją: Agnieszka Cegielska (laureatka trzech „zwykłych” telekamer i jednej Złotej) oraz Artur Orzech. Przed uroczystością na Zamku Królewskim wiadomo było, że Złotą Kamerę (przyznawana jest ona ty, którzy wcześniej trzy razy z rzędu otrzymali statuetkę Telekamery) w tym roku odbiorą twórcy i wykonawcy niezrównanego serialu „Ranczo”.

Pozostałe wyniki Telekamery były skutkiem sms – owego głosowania (dochód z niego - w tym roku 56 tysięcy złotych - wspiera Dom Artystów Weteranów w Skolimowie) telewidzów i czytelników Tele Tygodnia oddawanych na wcześniej opublikowanych nominatów w 11 kategoriach. Pierwsza Telekamera 2017 powędrowała do Martyny Wojciechowskiej - Osobowości Telewizyjnej, która pokonała w tej kategorii Tomasza Rożka („Sonda 2”) i Martę Manowską („Rolnik szuka żony”). W kategorii Prezenter Pogody wygrała Marzena Słupkowska z TVP; najlepszym komentatorem sportowym został Dariusz Szpakowski, zaś Nadzieją Telewizji – Marcelina Zawadzka, jedna z prowadzących „Pytanie na śniadanie” w TVP 2. Grażyna Torbicka wręczyła nagrodę specjalną (poza wszystkimi kategoriami) telewizji Canal + za serial „Belfer” z Maciejem Stuhrem w roli tytułowej, a Magdalena Schejbal wręczyła Telekamerę ekipie najlepszego – według telewidzów - serialu fabularno – dokumentalnego „Na sygnale”. Najlepszym serialem fabularnym został "Ojciec Mateusz"; na II miejscu znalazł się "Świat według Kiepskich", a na III - "O mnie się nie martw". W kategorii juror zwyciężył Agustin Egurrola („Mam talent” w TVN) przed Ewą Wachowicz i Małgorzatą Walewską. Telekamerę w kategorii Prezenter Informacji otrzymała Anita Werner z TVN-owskich "Faktów" (na następnych miejscach znaleźli się: Danuta Holecka i Tomasz Wolny z telewizji publicznej). Po raz kolejny najlepszym programem rozrywkowym został "Rolnik szuka żony", który wyprzedził takie show, jak "Twoja twarz brzmi znajomo" i "The Voice of Poland". W kategorii Najlepszy Aktor / Najlepsza Aktorka Telekamery "Tele Tygodnia" 2017 zdobyli - jak rok i dwa lata temu - Barbara Kurdej - Szatan i Michał Żebrowski. Wyjątkową, Platynową Telekamerę, otrzymała Teresa Lipowska, obchodząca 60-lecie pracy artystycznej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Minister Błaszczak wielkim przegranym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.