Facebook Google+ Twitter

Ulubieniec dzieci miś Uszatek robi karierę w Japonii

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2007-06-15 10:19

Najpopularniejszy polski miś - Uszatek z łódzkiego Se-Ma-Fora - robi karierę w Japonii. Spodobał się tam tak bardzo, że ma swoje strony internetowe, na których śpiewa i mówi po japońsku, w telewizji emitowany jest serial o jego przygodach.

Tak wygląda jedna ze stron poświęconych Uszatkowi przygotowana przez Japończyków / Fot. Dziennik ŁódzkiPo japońsku Uszatek nazywa się Kumachan (wymowa: kumaczan), a serial Se-Ma-Fora "Oyasumi Kumachan", co znaczy "Dobranoc Mały Misiu". Lansowaniem naszego bohatera w Japonii zajęła się firma Eden Entertainment Inc., znany na tamtejszym rynku dystrybutor i producent filmów. Mali Japończycy mogą już nie tylko oglądać serial w telewizji, ale i kupować płyty DVD czy zabawki, przedstawiające postaci bohaterów serii.

- Japończycy są bardzo zainteresowani udziałem w koprodukcji nowego serialu lub filmu pełnometrażowego z Misiem Uszatkiem, który przygotowuje Se-Ma-For - zapewnia Zbigniew Żmudzki, szef Se-Ma-For Film Production w Łodzi.

Być może współpraca z Japończykami rozwiązałaby kłopoty łódzkiej firmy z rozpoczęciem kontynuacji przygód misia. Dotychczas nakręcono 104 odcinki serii. Wstępne scenariusze kolejnych są gotowe. Uszatek miałby w nich stać się bardziej współczesnym bohaterem i korzystać m.in. z telefonu komórkowego i komputera. Se-Ma-For od dłuższego czasu stara się zainteresować Telewizję Polską wznowieniem serialu, ale ta konsekwentnie odmawia.

Na japońskiej stronie poświęconej Uszatkowi (www.oyasumi-kumachan.com) znajduje się historia misia, prezentacja poszczególnych postaci, a nawet polskich książek o Uszatku. Na stronie eden-entertainment.jp zamieszczono zaś odcinek serialu, zatytułowany "Deszczyk", w którym możemy usłyszeć Uszatka śpiewającego i mówiącego po japońsku.

Nasz miś jest znany w wielu krajach. Poza Polską najpopularniejszy jest w Finlandii, gdzie nazywa się Nalle Luppakorva (strona internetowa: www.yle.fi/pikkukakkonen/25/esittely/nalle_luppakorva.htm) i w Słowenii - tam zwany jest Medvedek Uchec (www. slocartoon. net/? main=cartoons/cartoon&cartoon_id=848). Okazuje się, że między krwistymi japońskimi mangami, a pełnymi fantastycznych bohaterów kreskówkami amerykańskimi, dzieci chcą oglądać ładne, urocze, czyste i szlachetne bajki o polskim misiu. Być może właśnie takie rodzime produkcje mogą być tym, za co jeszcze polubi nas świat i co będziemy mogli innym zaoferować. Być może zrozumie to TVP, by dzieci mogły ją lubić, tak jak lubią misie...

Dariusz Pawłowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

A to bardzo ciekawskie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Musze przyznać , ze jestem milo zaskoczona ta wiadomością.Wiwat Mis Uszatek...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawa dla Misia i Redaktora! Japoni poznali się na Misiu w dalekiej Japonii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.