Facebook Google+ Twitter

Umeblowane osiedla czyli nocne podrzutki [Zdjęcia]

Jeżeli umiera samotny lokator, to po pogrzebie pod śmietnikiem znajdziemy cały zestaw mebli i wyposażenie jego mieszkania. Sytuacja wygląda podobnie, gdy ktoś postanowi urządzić generalny remont. Czy ludziom nie jest wstyd zaśmiecać okolicę?

1 z 9 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Fot Zdzisław Sadowski
Fot Zdzisław Sadowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Zdzisława
  • Zdzisława
  • 29.08.2012 18:38

BARBARA Romer Kukulska Wczoraj 14:10
"Czyż wolność , nie przewróciła ludziom w głowach? " Takie zadała Pani pytanie? A ja pytam: co wolność ma z tym wspólnego? Nie rozumiem. Co Kowalski, mieszkający na blokowisku,obojętne, czy teraz, czy za komunizmu, ma zrobić ze starą leżanką?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pierwsze emigranckie meble w Stanach czy krajach EU (jeszcze kilka lat temu) pochodziły z wystawek na ulicę.
Nieco lepsze zbierane były przez sprytnych polskich handlarzy i sprzedawane w kraju jako stylowe, używane , ale dośc drogie i nie nadające sie gabarytami do blokowych mieszkań. W Busku były trzykrotnie otwierane takie sklepy i meble "nie szły".
U nas meble zużywane są "do ostatka" i w stanie krańcowego zdezelowania wyrzucane przy okazji remontu mieszkania lub przeprowadzki. Ktos to nocą wystawia na śmietnik i ktoś inny...nocą zabiera dla siebie. To w blokach.
Bo sprzęty z wiejskich i podmiejskich domów lądują często w lasach, rowach i rzekach. Od siedzeń samochodych do kanap, lodówek i kuchenek. Niestety.

Komentarz został ukrytyrozwiń

i jeszcze. te śmieci i bezużyteczne przedmioty w rowach przy drodze. zupełnie przypominają mi mi widoczki w Tunezji... Tam nie ma kultury dbałości o otoczenie. A przecież Polska to Europa. Czyż nie? Czyż wolność , nie przewróciła ludziom w głowach?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za tzw. "gabarytowe" śieci. jak np. materac muszę zapłacić naklejkę za 20 sfr. Najlepiej wstać rano, zanim śmieciarze przyjadą i poczekać na nich pilnując by naklejka nie zniknęła. Można odwieźć na śmietnisko przedmiot opatrzony opłatą tz. naklejką. Co ciekawe, śmietniki tu nie istnieją. KAŻDY worek ze śmieciami jest specjalnie zamalowany opłatą. 35 litrów 2,90 sfr. Jeśli w kontenerze przed blokiem znajdzie się worek "dziki" taki obcy,
zamist oficjalnego, to ląduje pod drzwiami. Już sąsiedzi dopilnują winowajcy. Ba! opłaca się zatrudnić gminnego dedektywa .. a śmieciach znajdzie się coś co namierzy właściciela śmieci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedyś to meble ze śmietników gdy było potrzeba zbierała ekipa na ciężarówce wynajętej przez spółdzielnie mieszkaniowe. Niestety teraz najczęściej proponuje się ludziom wywiezienie "w odpowiednie miejsce" na swój koszt, a wyrzucanie mebli do śmietnika jest zabronione. Co odważniejsi wystawiają je w nocy i potem wygląda to tak jak na fotografii 1.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jabłonowski
  • Jabłonowski
  • 28.08.2012 13:33

Co za bezsens ta galeria. Przecież to się kupy nie trzyma. Autor się zastanowił nad tym co napisał? 8 fotek smietników i stojących przed nimi mebli, a pan się pyta "Czy ludziom nie jest wstyd zaśmiecać okolicę?" a co mieli z tym zrobić mieszkańcy bloków? spalić na balkonie zamiast postawić przy śmietniku do wywiezienia?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.08.2012 12:52

Popieram zdanie internauty "żeco".
No i chyba lepiej tak, jak pokazuje fot.1 od tego, co pokazuje fot.9?

Komentarz został ukrytyrozwiń
żeco
  • żeco
  • 28.08.2012 09:59

Rozumiem, że zaśmiecaniem jest wystawianie kanapy przy przystanku lub przy drodze. Ale dlaczego wstydzić ma się ktoś, kto opłaca wywóz śmieci i wynosi przed śmietnik śmieci gabarytowe. Np na moim osiedlu mieszkańcy nie mają kluczy do śmietnika a jedynie dostęp do zsypów. Gabarytowe śmieci musimy wynosić pod drzwi śmietnika. Meblujemy więc osiedle i zastawiamy wyznaczone miejsce wszelkimi śmieciami nie mieszczącymi się w zsypie. Niby gdzie mam to przetrzymywać skoro wywóz jest raz w tygodniu? Na zdjęciach widać też przepełnione kontenery. Zbyt mała ich ilość to chyba wina spółdzielni.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolanta kowal
  • Jolanta kowal
  • 28.08.2012 09:31

Brak zbiórki wielogabarytowych....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co jeden wyrzuca drugiemu się przyda?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.