Facebook Google+ Twitter

Umiarkowane powodzenie Partii Finów w wyborach samorządowych

Sceptyczna wobec UE Finns Party (Partia Finów, Prawdziwi Finowie) to nacjonalistyczne ugrupowanie, które jako jedyne uzyskało większe poparcie głosujących czyli 13 proc.

 / Fot. Joni Karppinen, GNU1,2. CC3.0Na podstawie danych komisji wyborczej ministerstwa sprawiedliwości Finlandii, po przeliczeniu 99,8 proc. biuletynów wyborczych można stwierdzić, że Partia Finów (PF) zdobyła 13 proc. ważnych głosów. Z jednej strony jest to sukces. „Koniec końców jesteśmy jedyną partią, która tym razem poprawiła swój wynik” - powiedział przewodniczący PF Timo Soini. Z drugiej strony sondaże przedwyborcze dawały jej 15 proc.

Wszystkie trzy partie prounijnej kooalicji rządowej straciły poparcie w porównaniu z poprzednimi wyborami do władz samorządowych przed czterema laty. Jest rzeczą oczywistą, że zmniejszy to gotowość rządu premiera Katainena do przeznaczania realnych pieniędzy z budżetu państwa na wydatki związane z programami ratowania strefy euro - zauważa dziennikarka "Wall Street Journal" Denise Wall.

online.wsj.com

„Ideałem, któremu wierna jest Partia Finów jest przekonanie, że wszyscy członkowie naszego społeczeństwa mają prawo do godności ludzkiej. Każdy obywatel jest równie wartościowy i niepowtarzalny. [...] Każdy i każda z nas ma niezbywalne prawo do mieszkania, opieki medycznej, pracy i bezpieczeństwa w naszym własnym kraju" - czytamy w krótkiej charakterystyce programu PF, zamieszczonej na stronie klubów poselskich parlamentu w Helsinkach.

web.eduskunta.fi
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dodam jeszcze, że powoli w Europie budzi się nacjonalistyczny duch... a próby robienia z Europy super państwa i siłowe tworzenie "Europejczyka", będą tego ducha tylko wzmacniać i pobudzać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

U nas taka partia zaraz zostałaby zakrzyczana przez mainstreamowe media, jej członkowie nazwani faszystami, a elektorat ciemniakami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.