Facebook Google+ Twitter

"Umiem śmiać się z siebie" - wywiad z Katarzyną Skrzynecką

Współautorzy: Filip Chochół

Artystka realizująca się na wielu płaszczyznach już od dwudziestu lat. Nie lubi być nazywana celebrytką. Nie można odmówić jej skromności i poczucia humoru. Gościem W24 w ramach cyklu „Znani – nam nieznani” była Katarzyna Skrzynecka.

Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Katarzyna Skrzynecka / Fot. Filip ChochółJuż w niedzielę, po dość długiej przerwie, na deski teatralne wraca spektakl "Sceny dla dorosłych, czyli sztuka kochania", w którym u boku Anny Oberc, Piotra Gąsowskiego i Jakuba Przebindowskiego gra również Katarzyna Skrzynecka. Sztukę w zupełnie nowej odsłonie będzie można oglądać od teraz w Teatrze Capitol. "Spektakl wraca na życzenie widzów, co nas bardzo cieszy" - podkreśla artystka. Jak wskazuje sam tytuł, komedia opowiada w bardzo zabawny sposób o różnych obliczach relacji damsko-męskich. Jednak, jak zapewnia Katarzyna Skrzynecka, mimo że żarty są bardzo pikantne, to wszystko na scenie dzieje się z wyczuciem smaku i ogromną dawką poczucia humoru.

Sama aktorka przyznaje, że bardzo dobrze czuje się w repertuarze komediowym, ale nie są jej też obce role poważne. Ma na swoim koncie zarówno wiele ról teatralnych, jak i filmowo-serialowych. Debiutowała jeszcze w trakcie studiów w Akademii Teatralnej w Warszawie, a już w 1993 roku została wyróżniona prestiżową Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego. Mimo że obecnie możemy podziwiać jej grę aktorską głównie w teatrach, Katarzyna Skrzynecka nie rezygnuje też z pracy przy produkcjach telewizyjnych - już wkrótce zobaczymy ją w kryminalnym serialu "Na krawędzi".

Kasia Skrzynecka gościła w redakcji W24 / Fot. Filip ChochółOprócz tego cały czas również nagrywa płyty, których ma już na swoim koncie sześć, a także koncertuje w całym kraju. "W tym samym stopniu jestem aktorką, co muzykiem - nigdy nie potrafiłabym zrezygnować z jednej połowy mojej pracy" - zaznacza Katarzyna Skrzynecka. Jej pierwszym muzycznym sukcesem było Grand Prix na Festiwalu Piosenki Francuskiej, dzięki któremu wyjechała na stypendium do Paryża. Nie myślała jednak nigdy o tym, żeby zostać już na stałe we Francji czy w jakimkolwiek innym kraju, bo wie, że w Polsce jest jej miejsce i to tu może realizować się zawodowo.

Muzyka i aktorstwo to jednak nie jedyne obszary jej działalności - sprawdza się również w pracy przy produkcjach telewizyjnych. Wiele osób pamięta ją głównie z roli prowadzącej "Tańca z gwiazdami". Z programem była związana od początku - najpierw jako uczestniczka, a później przez jedenaście edycji jako gospodyni show. Po sześciu latach musiała się jednak pożegnać z show. "Niechętnie się rozstajemy z czymś, co sprawia nam dużą radość, ale zawsze będę miło wspominać ponad sześcioletnią przygodę z tym programem" - podkreśla artystka.

Obejrzyj cały wywiad z Katarzyną Skrzynecką:Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

EEE
  • EEE
  • 27.09.2012 20:05

fajna ta Kasia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.