Facebook Google+ Twitter

Umorzenie należności składkowych na Fundusz Pracy

Uwaga! Kobiety, które w minionych latach prowadziły dzialalność gospodarczą i przebywały na urlopie wychowawczym, mogą wystąpić do ZUS-u o umorzenie należności składkowych na Fundusz Pracy.

O umorzenie naleznosci na Fundusz Pracy wystepować można od 1 lutego do 1 sierpnia 2011 roku. Mogą to uczynić kobiety, które prowadziły własny biznes lub chociażby go współprowadziły i przebywały na urlopie wychowawczym w okresie od 1 stycznia 1999 r. do 31 sierpnia 2009 r.

Rozwiązanie takie wprowadziła Ustawa z dnia 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 257, poz. 1725. Umorzeniu podlegają zarówno nieopłacone składki, jak i odsetki za zwłokę. W przypadku, gdy składki zostały opłacone po terminie, umorzeniu będą podlegały odsetki za zwłokę. Wniosek o umorzenie należności składkowych na FP można przygotować samemu lub skorzystać z gotowego wniosku, który dostępny jest w każdej placówce ZUS i na stronie internetowej www.zus.pl.

W placówkach i na stronie internetowej Zakładu można również znaleźć dodatkowe wyjaśnienia w kwestiach związanych z umarzaniem zaległości na Fundusz Pracy.

Zakład podkreśla, że wszystkie wnioski skierowane po 1 sierpnia 2011 r. nie będą rozpatrywane.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.