Facebook Google+ Twitter

Umorzono śledztwo w sprawie śmierci pacjentów doktora Mirosława G.

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-01 17:25

Sąd Okręgowy utrzymał decyzję Prokuratury Okręgowej w tej sprawie. Tym samym nie uwzględnił zażalenia adwokata trzech rodzin, których bliscy zmarli po operacjach przeprowadzonych przez doktora G., byłego ordynatora oddziału kardiochirurgii szpitala MSWiA w Warszawie.

W maju tego roku Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła postępowania przeciwko doktorowi G. w sprawie rzekomego spowodowania śmierci i narażenia życia trojga pacjentów.

Z postanowienia sądu cieszy się pełnomocnik doktora G. Magdalena Bentkowska. Mówi, że decyzja ta otwiera doktorowi G. drogę do czynnego powrotu do pracy kardiochirurga. Jak podkreśliła, lekarz, za względu na stawiany mu zarzut, sam wstrzymywał się przez dwa lata od operacji i wykonywania przeszczepów.

Pełnomocnik trzech rodzin, których bliscy zmarli po operacjach przeprowadzonych przez doktora G., nie zgadza się z decyzją sądu. Zapowiada, że jego klienci wystąpią przeciwko doktorowi Mirosławowi G. z pozwami cywilnymi, domagając się wysokich odszkodowań za - ich zdaniem - spowodowanie przez lekarza śmierci ich bliskich.

W sobotę rozpoczął się proces kardiochirurga oraz jego 22 pacjentów, oskarżonych o wręczanie lekarzowi łapówek. Doktorowi Mirosławowi G. postawiono 42 zarzuty korupcyjne, a także zarzuty dotyczące naruszania praw pracowniczych personelu szpitala MSWiA, znęcanie się nad osobą najbliższą i zmuszanie pracownicy szpitala "do innej czynności seksualnej". Grozi mu do 10 lat więzienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.