Facebook Google+ Twitter

Umowa na budowę Muzeum Historii Żydów Polskich podpisana

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-17 12:52

W stołecznym Ratuszu dyrektor muzeum podpisał umowę z generalnym wykonawcą. W uroczystości wzięli udział prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz minister kultury Bogdan Zdrojewski.

Jak powiedziała prezydent Warszawy, zamiarem stołecznych władz nie jest stworzenie kolejnego muzeum Holocaustu, lecz placówki prezentującej tysiąc lat wspólnych dziejów Żydów i Polaków na terytorium Rzeczpospolitej. Hanna Gronkiewicz-Waltz uważa, że Muzeum Żydów Polskich będzie jednym z najpiękniejszych obiektów na świecie. Jego zaletą ma być multimedialny i interaktywny charakter oraz dostępność zarówno dla starszych, jak i młodszych zwiedzających.

Minister kultury Bogdan Zdrojewski powiedział, że rusza drugi, najtrudniejszy etap budowy muzeum, czyli rozpoczęcie prac. Minister podkreślił, że Warszawa jest na dobrej drodze do tego, by stać się miastem "kompletnym" pod względem oferty kulturalnej. Jego zdaniem w
skład tej oferty muszą wchodzić: edukacja, szacunek dla historii i tworzenie najlepszych wzorców.
Muzeum Żydów Polskich będzie się mieściło na Muranowie. Koszt inwestycji to 152 miliony złotych. Budowę finansują ministerstwo kultury i stołeczny Ratusz. Powierzchnia użytkowa muzeum wyniesie prawie 13 tysięcy metrów kwadratowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.