Facebook Google+ Twitter

Umowa z niemieckim związkiem a sprawa Podolskiego

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-02-10 21:50

PZPN potwierdził, że doszedł do porozumienia z Niemieckim Związkiem Piłki Nożnej w sprawie współpracy w zakresie szkolenia młodych piłkarzy. Czyżby Polacy chcieli powtórki z rozrywki?

Przyjacielskie stosunki na pewno cieszą, a Niemcy zapewniają, że to tylko usprawni funkcjonowanie futbolu w Polsce, ale mają w tym również swoje cele. Bo przecież skąd wywodzą się tacy zawodnicy jak Lukas Podolski czy Miroslav Klose?

Polski Związek jest sam sobie winien. Wielu piłkarzy, którzy robią teraz karierę zagranicą, najczęściej właśnie w Niemczech, mogło reprezentować biało-czerwone barwy, jednak PZPN nie raczył sprężyć się i dopilnować tak ważnych spraw. Teraz nawiązujemy współpracę z Niemcami, którzy nadal poszukiwać będą młodych, gniewnych Polaków, którzy w końcu stracą cierpliwość do PZPN-u i udadzą się za miedzę, gdzie będą odnosić międzynarodowe sukcesy.

My natomiast nadajemy obywatelstwa zagranicznym graczom, zapominając o sobie, w myśl "cudze chwalicie, swego nie znacie". Czy ktoś jeszcze w ogóle pamięta kogoś takiego jak Emanuel Olisadebe? Gdzie podział się ten "Polak z krwi i kości". Roger też miał chwilowe przebłyski i wszystko wskazuje na to, że Smuda oleje go, jeśli chodzi o reprezentację.

Współpracujmy z innymi, ale nie marnujmy szans. Powiedzmy sobie szczerze, że oddaliśmy Niemcom Klosego i Podolskiego. Nie łudźmy się, że było inaczej, chociaż Związek oczywiście będzie stał przy swoim.

Źródło: pilka.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Czytałem w polskim "Playboyu" wypowiedź Podolskiego: podkreślał przede wszystkim współpracę z drużyną niemiecką, jego kooperację w nowych warunkach - naukę - poza granicami kraju. Nie ma więc problemu: jeżeli piłka w Polsce będzie mocna, drużyna będzie dobrze wspłpracować i z sobą i dobrym, znającym sią na rzeczy trenerem; piłkarze pozostaną w kraju! Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.