Facebook Google+ Twitter

Umowa związkowców z PO to "działania korupcyjne"

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2007-10-19 08:22

Działaniami korupcyjnymi, które mają zniszczyć polską gospodarkę nazwał Antoni Macierewicz (PiS) kandydujący na posła szef Służb Kontrwywiadu Wojskowego umowę, którą posłowie PO zawarli ze związkami zawodowymi Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.

Chodzi o porozumienie, na mocy którego związkowcy z PGNiG udzielili poparcia PO w wyborach, a partia w przypadku stworzenia rządu wyda obecnym i byłym pracownikom jednej z największych spółek Skarbu Państwa 750 mln darmowych akcji.

- Chciałem zapytać Donalda Tuska i Bronisława Komorowskiego: czy śladem planu prywatyzacji służby zdrowia chce się w ten sposób rozgrabić całą polską gospodarkę? Chce się ją rozsprzedać w zamian za głosy wyborcze? - grzmiał Macierewicz na wczorajszej konferencji w Piotrkowie . - Przecież to czysty XVIII wiek kupowania głosów na sejmikach. PiS nigdy się na to nie zgodzi - dodał.

Resort skarbu miał rozpocząć sprzedaż akcji pół roku po debiucie giełdowym PGNiG (wrzesień 2005 r.). Umożliwiłaby ona przydział pracownikom 750 mln papierów. Pracownicy PGNiG protestowali domagając się przydziału akcji. W marcu wiceminister skarbu stwierdził, że akcji pracowniczych nie będzie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.