Facebook Google+ Twitter

Under the Dome

Under the Dome – dokument o problemie zanieczyszczenia środowiska w Chinach zrealizowany przez byłą prezenterkę chińskiej telewizji CCTV Chai Jing. Dokument obejrzało blisko 100 mln osób w Chinach, po czym partia zakazała wyświetlania filmu

 / Fot. news.sina.com
Under the Dome (穹頂之下) – dokument o problemie zanieczyszczenia środowiska w Chinach zrealizowany przez byłą prezenterkę chińskiej telewizji CCTV Chai Jing (柴靜). Dokument obejrzało blisko 100 mln osób w Chinach, po czy partia komunistyczna wyświetlanie filmu zakazała.
Film wymierzony jest w dwie grupy interesu, mafię/klikę paliwową i węglową, zarządzane przez byłych dygnitarzy partyjnych i ich rodziny a wspierane przez byłego prezydenta Jiang Zemin. Wszystko wskazuje na to, że obecny prezydent Chin Xi Jinping zezwolił na realizację filmu w ramach trwającej walki o władzę z frakcją Jiang Zemin. Zakaz wydany przez departament publikacji partii komunistycznej zdaje się tezę tę potwierdzać, departament publikacji kontrolowany jest bowiem przez byłego prezydenta Jiang Zemin i byłego premiera Li Peng.

Dokument z napisami angielskimi. Konieczny wybór języka napisów w ustawieniach filmu.
Błażej Babik
www.hongkong.info.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.